Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Od 50 lat idą razem przez świat. Prezydent Duda uhonorował małżonków z gminy Rudnik

25.01.2021 12:33 | 0 komentarzy | mad

W gminie Rudnik uhonorowano małżeństwa za długoletnie pożycie małżeńskie. Ze względu na pandemię koronawirusa odstąpiono od organizacji uroczystości w formie spotkania wszystkich par. Do jubilatów pojechała urzędnicza delegacja.

Od 50 lat idą razem przez świat. Prezydent Duda uhonorował małżonków z gminy Rudnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jubilatów odwiedzali wójt gminy Piotr Rybka oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć. W trakcie spotkania wójt wręczał małżeństwom medale nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Łącznie w 2020 roku w gminie 50 lat po ślubie świętowało 9 par. Są to:

Magdalena i Herbert Affowie z Gamowa. Ślub cywilny zawarli 14 listopada 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tworkowie, a kościelny w Bieńkowicach skąd pochodzi jubilatka. Pani Magdalena pracowała jako księgowa – początkowo w wielobranżówce, a następnie w Przedsiębiorstwie Spedycji Międzynarodowej Hartwig. Pan Herbert urodził się i całe życie związany jest z Gamowem. Z zawodu i z zamiłowania rzeźnik. Pracował w swoim zawodzie w Zakładzie Mięsnym w Raciborzu. Jubilaci doczekali syna oraz dwoje wnucząt.


Urszula i Jerzy Badurczykowie z Łubowic

Ślub cywilny zawarli 18 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pawłowiczkach, a kościelny kilka dni później - 24 października w Maciowakrzu. Jubilatka pochodzi z Dobrosławic. Pracowała w dziale technicznym w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego w Chrustach. Po ślubie przeprowadziła się do Łubowic i musiała zrezygnować z pracy zawodowej. Zajęła się prowadzeniem gospodarstwa oraz wychowaniem dzieci. Pani Urszula przez 20 lat pełniła funkcję sołtysa wsi Łubowice. Pan Jerzy od urodzenia związany jest z Łubowicami. Pracował w branży budowlanej. Jubilaci doczekali dwóch synów oraz jednego wnuka i jednej wnuczki.


Krystyna i Zygmunt Janikowie z Modzurowa

Ślub cywilny zawarli 12 września 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, kościelny dwa dni później w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Grzędzinie. Pan Zygmunt urodził się w miejscowości Zawoja. Pracował jako traktorzysta, pszczelarz w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie aż do emerytury. Pani Krystyna pochodzi z Wałbrzycha i podobnie jak mąż pracowała w SHR w Modzurowie oraz zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Jubilaci doczekali dwóch synów oraz trzech wnuczek i jednego wnuka.


Jadwiga i Zygmunt Kuliberdowie z Modzurowa. Ślub cywilny zawarli 20 czerwca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, ślub kościelny natomiast w kościele parafialnym w Modzurowie. Pani Jadwiga całe swoje życie związana jest z Modzurowem. Tutaj się urodziła, pracowała i mieszka do dziś. Jubilatka prowadziła klub prasy i książki, a następnie pracowała jako kucharka w modzurowskim przedszkolu. Pan Zygmunt urodził się w Dzierżoniowie. Pracował aż do emerytury w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie, gdzie pełnił funkcję zastępcy kierownika stacji, a następnie specjalisty ds. nasiennictwa. Jubilaci doczekali córki oraz wnuczki.


Katarzyna i Alfred Kurkowie z Rudnika

Ślub cywilny zawarli 17 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, ślub kościelny dwa dni później rudnickim kościele pod wezwaniem św. Katarzyny. Jubilatka urodziła się i całe życie miesza w Rudniku. Zajmowała się prowadzeniem domu oraz wychowaniem dzieci. Pan Alfred pochodzi z Pawłowa. Przez 40 lat, aż do emerytury pracował w gazownictwie. Państwo Kurkowie doczekali 5 dzieci oraz 8 wnuków.


Krystyna i Wilhelm Mikowie z Brzeźnicy

Ślub cywilny zawarli 17 października 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego Raciborzu, kościelny natomiast w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łubowicach. Pani Krystyna urodziła się w Raciborzu Markowicach. Po ślubie zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Pan Wilhelm całe życie związany jest z Brzeźnicą, tutaj się urodził i mieszka do dziś. Z zawodu murarz, w swoim zawodzie pracował aż do emerytury. Jubilatom urodziła się trójka dzieci, doczekali dwóch wnuczek.


Krystyna i Jan Skibowie z Modzurowa

Ślub cywilny zawarli 20 czerwca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Rudniku, kościelny natomiast tydzień później w miejscowości Kłomnice. Pani Krystyna pochodzi z Nieznanic. Pracowała zawodowo jako księgowa w Stacji Hodowli Roślin w Modzurowie. Lubi pomagać innym i czytać książki. Pan Jan urodził się w Dolędzinie. Pracował aż do emerytury w SHR Modzurów. Działał w Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie pełnił funkcję naczelnika OSP Modzurów, a przez dwie kadencje prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Rudniku. Jubilaci mają dwójkę dzieci oraz troje wnuków i jednej wnuczki.


Weronika i Franciszek Wochnikowie z Grzegorzowic

Ślub cywilny zawarli 19 lipca 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Polskiej Cerekwi, kościelny w Łanach. Jubilatka urodziła się w Raciborzu. W Grzegorzowicach zamieszkała po ślubie. Przez 26 lat, aż do emerytury pracowała jako intendentka w Szkole Podstawowej w Grzegorzowicach. Pan Franciszek urodził się i do dziś mieszka w Grzegorzowicach. Pracował aż do emerytury w kopalni Rydułtowy. Pełnił funkcję członka zarządu LKS Grzegorzowice. Interesuje się sportem, z zapałem kibicuje sportowcom z różnych dyscyplin. Jubilaci doczekali syna i trzy córki, dziewięcioro wnuków oraz trzech prawnuków.


Ewa i Joachim Wojtoszkowie z Lasaków

Ślub cywilny zawarli 3 maja 1970 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łubowicach, kościelny następnego dnia w Sławikowie. Pani Ewa urodziła się i całe życie związana jest z Lasakami. Zawodowo pracowała w Rafamecie, a następnie w sklepie GS w Lasakach. Zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Dodatkowo przez 10 lat pełniła funkcję sołtysa wsi Lasaki. Pan Joachim urodził się w Turzu. Pracował na kopalni. Jubilaci doczekali syna i dwóch córek, siedmioro wnuków oraz sześcioro prawnuków.

źródło: UG Rudnik, oprac. (mad) 

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.