środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Ogień w piwnicach w Skrzyszowie i Rydułtowach

25.01.2021 10:01 | 0 komentarzy | ska

Dwa pożary piwnic odnotowali wodzisławscy strażacy w ostatni weekend. Pierwszy pożar miał miejsce w Skrzyszowie krótko przed północą 23 stycznia, a drugi w niedzielę 24 stycznia w Rydułtowach.

Ogień w piwnicach w Skrzyszowie i Rydułtowach
Do pożarów piwnic doszło w miniony weekend w Rydułtowach i Skrzyszowie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogień w piwnicach w Skrzyszowie i Rydułtowach

Strażacy pojechali przed północą w sobotę do Skrzyszowa na ul. 1 Maja, gdzie w jednym z domów zapaliło się drewno i opał składowane w pomieszczeniu kotłowni tuż przy piecu. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy w sile 16 ratowników, którzy szybko ugasili ogień i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Nie było osób poszkodowanych.

W niedzielę o godz. 21.00 strażacy pojechali na ul. Ligonia w Rydułtowach. Doszło tam do pożaru w piwnicy budynku jednorodzinnego. W domu znajdowały się dwie osoby, które ze względu na zadymienie weszły na balkon i stamtąd po drabinie przestawnej strażaków zostały ewakuowane z budynku. Ostatecznie nikt nie ucierpiał. W akcji gaśniczej udział brały cztery zastępy strażaków w sile 13 ratowników, pogotowie ratunkowe i policja. Ogień w piwnicy szybko ugaszono, a dom został przewietrzony. W tym przypadku straty oszacowano na 30 tys. zł.