Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Łapacze snów do zrobienia w bibliotece

20.01.2021 11:57 | 0 komentarzy | kama

Projekt „Łapacze snów w książeczkach poduszeczkach” uzyskał dofinansowanie z programu „UTW – Seniorzy w akcji”. W listopadzie w bibliotece w dzielnicy Paruszowiec (filia nr 4) rozpoczęto jego realizację. Autorką projektu jest Ewa Bech, która w przeszłości była uczestniczką innego projektu dotowanego przez wspomniany program, chodzi o „Książki na miarę” (także realizowany przez filię nr 4). Udane przedsięwzięcie zainspirowało panią Ewę o napisanie kolejnego wniosku, który wygrała. Dzięki temu do czerwca mieszkańcy Rybnika mają szansę brać udział w międzypokoleniowych spotkaniach. 

Łapacze snów do zrobienia w bibliotece
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybniccy seniorzy rozpoczną współpracę z młodzieżą z placówek wsparcia dziennego. Wspólnymi siłami stworzą książki-poduszki i łapacze snów, które przekażą dla pensjonariuszy rybnickiego hospicjum.

Cele projektu: współpraca międzypokoleniowa, zachęcenie seniorów do działania i korzystania z nowych technologii w komunikacji.

Chętnych zapraszamy do kontaktu z filią nr 4 PiMBP w Rybniku:

ul. Za torem 3 B 44-203 Rybnik

e-mail: filia4@biblioteka.rybnik.pl

tel.: 32 422 13 20

Facebook: www.facebook.com/PiMBPRybnikFilia4

Dofinansowano ze środków programu „UTW-Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę.

/Materiały prasowe/