Czwartek, 5 sierpnia 2021

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Najpierw szpital w Raciborzu, później pozostałe placówki medyczne. Ilu jest chętnych na szczepionkę przeciw koronawirusowi?

28.12.2020 13:25 | 5 komentarzy | żet

W Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu trwa akcja szczepień przeciwko koronawirusowi. Pierwsza partia szczepionki Comirnaty (Pfizer - BioNTech) wystarczy na zaszczepienie 75 osób.

Najpierw szpital w Raciborzu, później pozostałe placówki medyczne. Ilu jest chętnych na szczepionkę przeciw koronawirusowi?
Dyrektor Ryszard Rudnik podda się szczepieniu w przyszłym tygodniu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy zaszczepisz się na koronawirusa?

Przypomnijmy, szpital w Raciborzu znalazł się na liście 73 placówek w Polsce, do których szczepionka przeciw koronawirusowi trafiła w pierwszej kolejności. Jak poinformował nas dyrektor Ryszard Rudnik, 27 grudnia zaszczepiono pierwszych 10 pracowników szpitala. Dziś oraz jutro (28-29 grudnia) szczepionka zostanie podana kolejnym 65 pracownikom lecznicy. W kolejnych dniach akcja będzie kontynuowana, aż do zaszczepienia wszystkich chętnych pracowników szpitala. Zgłosiło się ich 251, czyli nieco mniej niż połowa kadry.

Następnie szczepionka zostanie podana pracownikom pozostałych placówek medycznych w powiecie raciborskim (np. poradni), którzy zapisali się na szczepienia. Ta grupa liczy obecnie 361 osób i obejmuje zarówno pracowników pozostałych placówek medycznych, jak i pracowników szpitala, którzy nie wpisali się na pierwszą listę. Zapisy trwają do północy. Następnie raciborski szpital przekaże listę do Ministerstwa Zdrowia. Będzie to podstawą do określenia zapotrzebowania i wydania kolejnych partii szczepionki.

Z zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia wynika, że po zaszczepieniu kadry medycznej rozpocznie się akcja szczepienia pozostałych grup ludności - w pierwszej kolejności mieszkańców domów pomocy społecznej, pacjentów zakładów opiekuńczo-leczniczych, a także osób w wieku 60+ oraz służb pracujących przy COVID-19, następnie również młodszych osób.

Szczepienia mają być dobrowolne i darmowe (szczepionki zostały zakupione ze środków budżetu państwa, na który składają się wszyscy obywatele, jednak przy szczepieniu nie będzie pobierana żadna dodatkowa opłata).

Ludzie:

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu