Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Dyrektor Marian Wasiczek o tym jak koronawirus wpłynął na kulturę

05.01.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

– Pandemia koronawirusa rzutuje na całokształt naszego życia i raczej ma wymiar negatywny – mówi Marian Wasiczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach, podsumowując mijający czas. Dyrektor wyjawia również oczekiwania względem 2021 roku.

Dyrektor Marian Wasiczek o tym jak koronawirus wpłynął na kulturę
Marian Wasiczek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak wszystkim wiadomo, ten rok był wyjątkowy trudny dla nas wszystkich, czy to na płaszczyźnie prywatnej, czy zawodowej. Pandemia koronawirusa rzutuje na całokształt naszego życie i raczej ma wymiar negatywny. W tym roku nie udało się zrealizować wielu projektów, z uwagi na ograniczenia w działalności kulturalnej, ale to pozwoliło nam przygotować się do przyszłego roku – stoimy w blokach i jeśli tylko znikną obostrzenia, to ruszymy mocno z działaniami kulturalnymi.

W przyszłym roku zamierzamy zrealizować projekty dla strażaków z Pietraszyna i Bojanowa, dla tych ostatnich skończyć pisać monografię, dokończyć projekt dla klubu sportowego piłkarzy z Borucina oraz przeprowadzić duży projekt dla Urzędu Miasta Krzanowice. W sferze kultury przygotowujemy coś zupełnie nowego, czegoś takiego w powiecie raciborskim nikt nie realizuje (swego rodzaju festiwal) – szczegóły zdradzimy w odpowiednim czasie.

Prywatnie bardzo się cieszę, że w rodzinie - jeśli chodzi o zdrowie - to idzie ku dobremu i to jest bardzo pozytywny aspekt tego roku. Od czasu do czasu trzeba gdzieś polecieć. Chciałbym w przyszłym roku to zrealizować i odwiedzić kilka ciekawych miejsc.Ludzie:

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach