Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Świąteczna akcja w nowym wydaniu. Seniorzy z gminy Kornowac otrzymali paczki

18.12.2020 15:20 | 1 komentarz | mad

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa zabrakło dorocznej wigilijnej uczty dla mieszkańców po 75. roku życia z terenu gminy Kornowac. W zamian dla seniorów przygotowano świąteczne paczki.

Świąteczna akcja w nowym wydaniu. Seniorzy z gminy Kornowac otrzymali paczki
Kierownik OPS-u Magdalena Rasimowicz i wójt Grzegorz Niestrój przy świątecznych paczkach, fot. UG Kornowac
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 2004 roku w gminie Kornowac organizowana była wigilijna uczta dla mieszkańców po 75. roku życia. Seniorzy spotykali się w Ośrodku Kultury w Kobyli, gdzie serwowano im wigilijne dania. Uroczystość okraszano występami dzieci z miejscowej szkoły. Akcję zapoczątkowała Katarzyna Buczek, była już kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Kornowacu, która wraz 2020 rokiem podjęła pracę na tym samym stanowisku w sąsiednich Krzyżanowicach.

Tegoroczną akcję koordynowała Magdalena Rasimowicz, nowa kierownik OPS-u. – Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju spowodowała, że nie mogło odbyć się tradycyjne spotkanie opłatkowe organizowane corocznie dla naszych seniorów – mówią w urzędzie gminy, w efekcie postanowiono przygotować paczki. Upominki zostały dostarczone przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Kornowacu oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Kornowacu. Wójt Grzegorz Niestrój wraz z upominkami przekazał w formie listu życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.