Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Żłobek na Ostrogu w przedbudżetowej kampanii Polowego o inwestycjach

10.12.2020 16:15 | 4 komentarze | ma.w

Rozmowy z mieszkańcami i długa kolejka dzieci potrzebujących opieki żłobkowej oraz najwyższa w województwie dotacja z programu „Maluch plus” dla budowy nowego żłobka skłoniły prezydenta Polowego do forsowania tego wydatku w przyszłorocznym budżecie Raciborza. Mówił o tym na konferencji prasowej, którą zdalnie zorganizował w czwartek 10 grudnia.

Żłobek na Ostrogu w przedbudżetowej kampanii Polowego o inwestycjach
Prezydent Raciborza wystąpił w konferencji na tle swojej wyborczej "10. Polowego"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Według informacji, jakie zaprezentował włodarz, 3,3 mln zł dotacji to czwarta pod względem wysokości taka kwota dla samorządu w skali kraju, a najwyższa w województwie śląskim. - Racibórz dostał 60% pieniędzy z puli na program „Maluch plus” dla Śląska - mówił prezydent dziennikarzom.

Polowy chce, by północna część Raciborza też miała swój żłobek, tak jak ma go część południowa (przy ul. Słonecznej).

Prezydent podkreśla stabilność funkcjonowania placówki publicznej, mówi o bezpieczeństwie dzieci i prawie wyboru rodzica czy chce posłać pociechę do publicznego, czy prywatnego żłobka. Aktualnie kolejka na Słoneczną wynosi 83 dzieci. Polowy wspomniał, że rodzice już chcą zapisywać dzieci do niewybudowanego jeszcze żłobka. Są również zapytania o pracę w nowej placówce. - Ta inwestycja jest odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców - podkreślił Dariusz Polowy.

Rzeczniczka prezydenta Lucyna Siwek przekazała, że po oddaniu żłobka do użytku z „Malucha plus” Miasto będzie otrzymywać dotację w kwocie 135 zł do każdego przebywającego tam dziecka.

Nowiny pytały włodarza o jego opinię wobec uwag właściciela największego w Raciborzu żłobka prywatnego Mariusza Suprowicza (spodziewa się zapaści tego sektora po utworzenia drugiej miejskiej placówki). - Drzwi mojego gabinetu są otwarte - oznajmił Dariusz Polowy. Uważa, że prowadzenie dialogu w tej sprawie poprzez media jest złym rozwiązaniem.

W pliku dźwiękowym oraz w materiale wideo - więcej pytań dziennikarskich do prezydenta Polowego.