Piłka ręczna. Wygrana Górnika. Przegrane SPR i Startu

08.12.2020 13:30 | 0 komentarzy | kozz

Drużyny z naszego regionu rozegrały kolejne mecze ligowe. Zwycięstwo zanotował Górnik Zabrze, natomiast przegrały SPR Gliwice i Start Pietrowice Wielkie.

PGNiG Superliga:

Górnik trochę się męczył z ostatnim w tabeli Chrobrym Głogów. O ile do przerwy zabrzanie prowadzili czterema bramkami, to w drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany. Drużyna Marcina Lijewskiego ostatecznie wygrała 32:27 i zapisała na swoim koncie drugie zwycięstwo z rzędu.

Górnik Zabrze – Chrobry Głogów 32:27 (16:12)

Górnik: Kazimier, Skrzyniarz – Bondzior 1, Daćko, Bis 4, Tomczak 4, Czuwara 3, Buszkow 5, Gliński, Gogola 8, Kondratiuk 2, Dudkowski 3, Krawczyk 2, Adamuszek.

I liga kobiet

Pięcioma bramkami z kolei przegrały zawodniczki SPR Gliwice. SPR Olkusz okazał się drużyną lepszą od gliwiczanek. Wyraźną przewagę było widać już do przerwy. Po pierwszej połowie przyjezdne prowadziły pięcioma bramkami. Remis w drugiej części meczu sprawił, że SPR z Gliwic zszedł z parkietu pokonany 26:31. Gliwiczanki zajmują trzecią lokatę.

SPR Gliwice - SPR Olkusz 26:31 (12:17)

SPR Gliwice: Golec 5, Szołtysek 4, Walus 4, Klich 3, Reichel 3, Drażyk 2, Kostrzewska 2, Markiewicz 1, Olejarczyk 1, Pytlos 1, Ciesiółka, Mazurczyk, Smodis, Wojciechowska, Wójcik, Wróbel.

Kolejny raz swojego meczu nie rozegrały piłkarki MTS-u Żory.

II liga kobiet

Bardzo wysoką porażkę zapisały na swoje konto piłkarki z Pietrowic Wielkich. W środku tygodnia przegrały na wyjeździe ze Startem Michałkowice 31:18. Już do przerwy rywalki miały wyraźną dziesięciopunktową przewagę. UKS z Pietrowic zajmuje drugą lokatę.

MKS Start Michałkowice - UKS Start Pietrowice Wielkie 31:18 (17:7)

UKS Start: Wesołowska 5, Chrobak 4, Bugdoll 2, Malinowska 2, Podsiadło 2, Szczepanik 2, Kowalska 1, Chrzanowska, Firecka, Gontarek, Kowalewska, Kuroczik, Wolny.