Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Przeciąga się remont szkoły w Chwałowicach. Budowlańcy mają znów problemy

30.11.2020 11:59 | 0 komentarzy | acz

Zdaniem rybnickiego radnego Andrzej Wojaczka remont filii SP 35 w Rybniku idzie bardzo wolno. - Mieszkańcy są zaniepokojeni tymi pracami i pytają o powody tak marnego postępu w pracach - tłumaczy.

Przeciąga się remont szkoły w Chwałowicach. Budowlańcy mają znów problemy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O powody opóźnień rady zapytał prezydenta Rybnika. - Kiedy koniec remontu i czy jest szansa ze dzieci będą jeszcze w tym roku szkolnym z tego obiektu korzystać? Czy jeden plac zabaw, który ma powstać, będzie wystarczający dla trzech grup przedszkolaków? - dopytywał. Jak się okazało, ponownie przerwane zostały roboty w obrębie szybu windowego i planowanej drogi pożarowej. Styczniowy termin zakończenia prac jest więc zagrożony. - Konieczne jest uzyskanie warunków częściowej przebudowy kanału ciepłowniczego i przyłącza wody z wykonaniem stosownych zabezpieczeń. Powstałe opóźnienia skutkować mogą przesunięciem umownego terminu ukończenia robót na miesiące wiosenne 2021 r. - potwierdza Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Jak wyjaśnia prezydent, koszt przebudowy przyłącza wodociągowego i ciepłowniczego możliwy będzie do ustalenia po otrzymaniu stosownych warunków technicznych przebudowy oraz po sporządzeniu wymaganej przez zarządców sieci dokumentacji. - Zaawansowanie finansowe na chwilę obecną wynosi 59,6% co stanowi 1.456.306,53 zł. Całkowity koszt inwestycji w wyniku zawartych aneksów wynosi 2.447.310,75 zł. W obiekcie zabudowano wewnętrzną stolarkę drzwiową, prowadzone są prace instalacyjne w zakresie wentylacji mechanicznej, na ukończeniu są roboty płytkarskie w sanitariatach - wylicza prezydent.

Zakończenie II etapu realizacji zadania, którym jest budowa drogi pożarowej i placu zabaw przewidziane zostało na drugą połowę lutego 2021 r. Wycena inwestorska tego zakresu robót okazała się niższa niż najkorzystniejsza oferta wyłoniona w postępowaniu przetargowym, co wymaga zabezpieczenia niezbędnych dodatkowych środków. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe TREX HAL Sp. z o.o. - Istotnym zagrożeniem dla planowanego etapu realizacji inwestycji może okazać się wykonanie nawierzchni poliuretanowej placu zabaw wymagającej temperatur minimum 5-10°C oraz bezdeszczowej pogody. W wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych termin zakończenia może zostać przesunięty na miesiące wiosenne 2021 r. W odpowiedzi na pytanie dotyczące placu zabaw informuję, iż teren szkoły jest zbyt mały, aby pomieścić duży plac zabaw oraz pozostałe wymagane elementy zagospodarowania terenu tj. drogę pożarową i miejsca postojowe. Oddziały przedszkolne zostały zaprojektowane z myślą, iż dzieci będą korzystały z placu zabaw Przedszkola nr 14 przy ul. Śląskiej - wyjaśnia Piotr Kuczera.