Unia Racibórz mistrzem jesieni wśród juniorów [ZDJĘCIA]

22.11.2020 21:48 | 7 komentarzy | kozz

Unia Racibórz okazała się najlepsza w rundzie jesiennej w kategorii A1 Junior rocznika 2002 i młodszych Podokręgu Rybnik. W decydującym meczu pokonała Jedność Jejkowice 3:2.

W niedzielne przedpołudnie na boisko w Jejkowicach wybiegła młodzież tamtejszej Jedności oraz raciborskiej Unii. Spotkanie to było swego rodzaju hitem kolejki, gdyż obie drużyny przed spotkaniem dzieliła róznica zaledwie dwóch punktów, a drużyny zajmowały pierwsze i drugie miejsce.

Już na samym początku swoje sytuacje miał lider z Jejkowic, jednak w bramce Unii świetnie zachował się Kubik i obronił dwa groźne uderzenia. W kolejnych minutach dużo więcej sytuacji mieli przyjezdni jednak pomimo dobrych sytuacji brakowało celności. I jak mówią niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było w tym przypadku. W 12. minucie na bramkę raciborzan ruszył Sebastian Nieszporek i nie dał szans bramkarzowi. Na wyrównanie trochę trzeba było poczekać. Po kolejnych groźnych natarciach i piłkarskim bilardzie, piłkę do siatki Jejkowic wepchnął Fabian Kaczor, chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Kaczor znów ruszył na bramkę Jedności, a akcję sfinalizował Wojciech Grzybek wyprowadzając Unię na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnych ataków Unii jednak nadal brakowało celności. W 70. minucie w polu karnym faulowany był zawodnik Unii, a pewnym egzekutorem rzutu karnego został Piotr Badura. Nie minęły dwie minuty, a drużyna Jedności złapała kontakt. Po błędzie bramkarza gości, który wyszedł na 30 metr i nie trafił w piłkę, futbolówkę do pustej bramki posłał Sebastian Nieszporek. Ta bramka napędziła zespół gospodarzy i w końcówce to oni byli zespołem dominującym, jednak więcej bramek nie padło, a Unia Racibórz dzięki zwycięstwu wskoczyła na pozycję lidera ligi.

Jedność Jejkowice - Unia Racibórz 2:3

Nieszporek - dwie; Kaczor, Grzybek, Badura -k.