środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Województwo Śląskie: 2 lata pracy i 330 mln na walkę z pandemią

21.11.2020 09:49 | 0 komentarzy | (q)

21 listopada mija dwa lata pracy samorządu Województwa Śląskiego obecnej kadencji. Dwa lata zupełnie nietypowe bo, niestety, naznaczone koniecznością walki z pandemią, zagrażającą zarówno zdrowiu mieszkańców, jak i gospodarce województwa.

Województwo Śląskie: 2 lata pracy i 330 mln na walkę z pandemią
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Musieliśmy przedefiniować nasze priorytety, dając tlen regionalnej gospodarce i tworząc opiewający na kwotę 1,4 mld zł „Śląski Pakiet dla Gospodarki” – pisze z tej okazji Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego w okolicznościowym sprawozdaniu - Wierzę, że pomoc skierowana do przedsiębiorców, inwestycje w służbę zdrowia i zakup nowoczesnego sprzętu spowodują, że gdy uporamy się już ze skutkami pandemii, nasze szpitale będą jednymi z najlepiej wyposażonych placówek w tej części Europy, a firmy coraz bardziej konkurencyjne na rynku międzynarodowym.

Na walkę ze skutkami pandemii Województwo przeznaczyło aż 330 mln zł – najwięcej w Polsce. Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na dofinansowanie szpitali (inwestycje, zakup środków ochrony osobistej, urządzeń do dezynfekcji, testów i odczynników do badania próbek), wsparcie placówek sprawujących całodobową opiekę nad seniorami. Sejmik Województwa Śląskiego przyjął także uchwałę o powołaniu Solidarnościowego Funduszu Wsparcia dla Szpitali Powiatowych, które znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Warto podkreślić, że Województwo Śląskie zarządza największą w kraju siecią placówek medycznych, w tym 36 szpitalami. W walce z koronawirusem wspiera również szpitale w naszym regionie, dla których organem prowadzącym są gminy i powiaty.

O realizacji innych priorytetów obecnych władz Województwa Śląskiego, w tym m.in. działaniach antysmogowych, transformacji regionu w kierunku nowoczesnych technologii i inwestycjach drogowych (z których wiele bezpośrednio dotyczy naszego regionu, np. regionalna droga Racibórz-Pszczyna, rondo w Raciborzu, przebudowa drogi nr 933 w Wodzisławiu i Mszanie) można przeczytać w załączonym folderze.

Pobierz wojewodztwo_folder_NET.pdf (format pdf, rozmiar ~7.36 M)