Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Siatkarskie podsumowanie weekendu: Zmienne szczęście naszych ligowców

12.11.2020 15:36 | 0 komentarzy | rafbl

Dwa zwycięstwa i pięć porażek to bilans zespołów z naszego regionu w ligowych meczach rozegranych w ostatni weekend na siatkarskich parkietach I Ligi Kobiet, II Ligi oraz lig wojewódzkich. Prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań. Zapraszamy do lektury.

Siatkarskie podsumowanie weekendu: Zmienne szczęście naszych ligowców
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

I Liga Kobiet:

W I Lidze Kobiet trzecią porażkę w sezonie zanotowały prowadzone przez Wojciecha Czaplę siatkarki gliwickiego AZS-u. W sobotnim derbowym meczu rozegranym w ramach 6. kolejki rozgrywek akademiczki zmierzyły się na wyjeździe z SMS-em PZPS Szczyrk. Spotkanie od początku nie układało się po myśli siatkarek z Gliwic, które nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki i przegrały w trzech setach do 16, 20 i 21. Gliwiczanki w ligowej tabeli spadły na 4. miejsce. Do prowadzącej Stali Mielec, która ma rozegrany o jeden mecz mniej tracą one trzy "oczka".

SMS PZPS Szczyrk - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:0 (25:16, 25:20, 25:21)

SMS: Walczak, Piasecka, Kulig, Leoniak, Czyrniańska, Pierzchała oraz Rejment (libero), Szmajduch, Borowczak

AZS: Napalkova, Ciesielczyk, Skowron, Jakóbiak, Skiba, Cygan oraz Szmigielska (libero), Elko (libero), Nudha, Wałek


II Liga:

Dwa mecze z udziałem naszych zespołów odbył się w weekend w rozgrywkach II Ligi. Siatkarze TS Volley Rybnik zmierzyli się na wyjeździe z liderem - UMKS Kęczanin Kęty, natomiast siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, których spotkanie z MKS-em Andrychów zostało przełożone wykorzystali przerwę w rozgrywkach i rozegrali na własnym parkiecie zaległe spotkanie z Wie-Druk MKS-em Będzin.

Prowadzeni przez Dawida Hołdę rybniczanie nie poddali się w starciu z faworyzowanym liderem i w dwóch premierowych odsłonach toczyli z rywalami wyrównaną walkę. Nie wystarczyło to jednak do pokonania rywali, którzy triumfowali odpowiednio do 21 i 25. W trzeciej partii na parkiecie widać było różnicę klas i pewnie zwyciężyli w niej gospodarze, którzy oddali rywalom 18 punktów. Volley z 6 punktami na koncie zajmuje w tabeli 6. miejsce.

UMKS Kęczanin Kęty - TS Volley Rybnik 3:0 (25:21, 27:25, 25:18)

UMKS: Krupa, Błasiak, Gruszka, Buniak, Ferek, Szpyrka oraz Sumara (libero), Gutt (libero), Gandyk

Volley: Gruszczyński, Hoszman, Andrulewicz, Władarz, Kukulski, Jurkowski oraz Fedak (libero), Gdowski (libero), Bangrowski, Chudziak, Kupczak, Kaczmarczyk

Spotkanie pomiędzy Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla i Wie-Druk MKS-em Będzin od początku przebiegało pod dyktando gości, którzy w dwóch pierwszych setach wygrali pewnie do 17 i 18. W trzeciej partii prowadzeni przez Dariusz Luksa jastrzębianie zaprezentowali się nieco lepiej, jednak nie wystarczyło to do pokonania rywali, którzy triumfowali do 23, a w całym spotkaniu 3:0. Dla "pomarańczowych", którzy mają rozegrane w lidze zaledwie trzy spotkania była to druga porażka w sezonie. Jastrzębianie z 3 punktami na koncie zajmują w tabeli grupy 5 II Ligi 7. miejsce.

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - Wie-Druk MKS Będzin 0:3 (17:25, 18:25, 23:25)

Akademia: Jarosiński, Nowak, Komorowski, Wójcik, Brzoza, Kundera oraz Pogoda (libero), Wągiel (libero), Gemborys, Puchcij, Kowalski, Czerny

MKS: Wierciński, Czyrniański, Woźnica, Aniołek, Bobrowski, Turski oraz Haduch (libero), Teklak (libero), Ochęduszka, Semeniuk, Wieczorek


I Liga Śląska Kobiet:

Dwa z trzech zaplanowanych spotkań z udziałem zespołów z regionu odbyły się w ostatni weekend. Występujące w grupie A I Ligi Śląskiej siatkarki UKS-u Jedynka Rybnik pauzowały, natomiast derbowe starcie pomiędzy JKS SMS Jastrzębie i GS UKS Krzanowice zostało przełożone na inny termin. Grały za to siatkarki z Żor i Wodzisławia Śląskiego.

Niepokonane dotychczas siatkarki MUKS-u Sari Żory w ostatni weekend podejmował na własnym parkiecie UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Spotkanie poza trzecim setem przebiegało po myśli gospodyń. W pierwszym secie pewnie do 17 wygrały prowadzone przez Pawła Wrzeszcza zawodniczki Sari. W drugiej z partii emocji było zdecydowanie więcej, jednak miejscowe wygrały na przewagi do 25. Trzeci set od początku nie przebiegała po myśli miejscowych, co wykorzystały rywalki triumfując bardzo wysoko do 11. W czwartej odsłonie role się odwróciły i to siatkarki z Żor dominował na parkiecie oddając rywalkom zaledwie 10 "oczek" triumfując tym samym w całym spotkaniu 3:1. MUKS z kompletem 12 punktów przewodzi ligowej tabeli grupy B.

MUKS Sari Żory - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:1 (25:17, 27:25, 11:25, 25:10

MUKS: Strządała, Fedyczkowska, Puczok, Durczyńska, Muras, Konsek D. oraz Hajska (libero), Chłopik (libero), Człowiek, Biodrowicz, Konsek P., Mazur, Jamrozik

UKS: Kocoń, Chowaniec D., Lipowcza, Pala, Radoń, Chowaniec N. oraz Latko, Wróbel, Książkiewicz, Witoszek

Sporo emocji dostarczyło rozegrane w Cieszynie spotkanie, w którym prowadzone przez trenera Andrzeja Szruba siatkarki MKS-u Zorza Wodzisław Śląski podejmowały miejscową VC Victoria MOSiR. Po dwóch wygranych przez gospodynie do 21 setach dwa kolejne należały do wodzisławianek, które triumfowały odpowiednio do 19 i 23. Decydująca partia to od początku wymiana ciosów, jednak ostatnie słowo należało do miejscowych, które wygrały minimalnie do 13 triumfując w całym spotkaniu 3:2. Dla Zorzy sobotnia porażka była czwarta w bieżących rozgrywkach. Siatkarki MKS-u z 5 punktami na koncie zajmują w tabeli grupy 2 I Ligi Śląskiej 6. miejsce.

VC Victoria MOSiR Cieszyn - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:2 (25:21, 25:21, 19:25, 23:25, 15:13)

Victoria: Wrona, Wróblewska, Wróbel, Husarek, Adamczyk, Kukuczka oraz Walica (libero), Gibiec (libero), Kluska, Kozyra

Zorza: Mika, Grabowska, Łotecka, Chojnacka A., Zielonka, Chojnacka M. oraz Kąsik (libero)


I Liga Śląska:

W I Lidze Śląskiej na parkiecie w ostatnim tygodniu pojawiły się dwa zespołu z regionu. Po raz kolejny nie odbył się mecz z udziałem KS AZS Rafako Racibórz. Ich bilans to zwycięstwo i porażka.

Jako pierwsi swój mecz rozegrali niepokonani siatkarze KS Rudziniec, którzy podejmowali na własnym parkiecie LKS Olimpia Włodowice. Spotkanie od pierwszej piłki przebiegało pod dyktando prowadzonych przez trenera Marcina Grzegoszczyka rudzińczan, którzy nie dali szans rywalom pokonując ich w trzech setach, w których zwyciężyli do 15, 15 i 23. Dzięki wygranej siatkarze z Rudzińca z kompletem punktów utrzymali 1. miejsce w ligowej tabeli.

KS Rudziniec - LKS Olimpia Włodowice 3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

KS: Kocur, Chudyba, Lach, Jakuszczonek, Stefaniszyn, Madej oraz Zemka (libero), Rachwał, Pierończyk, Kupiec

Olimpia: Majka, Głowacki, Domagała, Laber, Nowak, Kozioł oraz Gorgoń (libero), Myszkowski

W sobotę ligowe spotkanie rozegrali natomiast siatkarze SK Górnika Radlin. Podopieczni Marka Przybysza nie będą jednak mile wspominać tego meczu, bowiem przegrali na własnym parkiecie z KS Płomień Przystajń 0:3. Poza drugim, przegranym do 23 secie radlinianie nie mieli argumentów na dobrą grę rywali, którzy triumfowali odpowiednio do 18 i 20. Zawodnicy Górnika z 6 punktami na koncie zajmują w tabeli 7. miejsce.

SK Górnik Radlin - KS Płomień Przystajń 0:3 (18:25, 23:25, 20:25)

Górnik: Szafranek, Dzido, Gardyan, Boduch, Sprawka, Ferdyan oraz Płaczek (libero), Grzywacz, Nowakowski, Konieczny

Płomień: Żak, Sówka, Kocięga, Jakubczak, Wilk, Brzozowski oraz Kocot (libero), Parkitny, Łyko