Unia Racibórz wygrała trzeci raz z rzędu

01.11.2020 11:39 | 5 komentarzy | kozz

Podopieczni trenera Dawida Plizgi wygrali sobotni mecz XV kolejki raciborskiej klasy okręgowej z Dębem Gaszowice 4:2.

Unia Racibórz szybko rozpoczęła strzelanie. Juź w 2. minucie wynik meczu otworzył Marcin Oślizlok. W 19. minucie rzut karny na bramkę zamienił trener Unii - Dawid Plizga. Jeszcze przed przerwą Unici powiększyli prowadzenie do 3:0. Ponownie do siatki trafił Oślizlok. Czwartą bramkę Unia zdobyła po przerwie. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Rafał Chałupiński. Raciborskiej drużynie nie udało się zachować czystego konta. Rywal z Gaszowic pod koniec meczu zdołał strzelić dwa gole. Najpierw w 87. minucie piłkę do siatki posłał Przemysław Stebel, a w 90. minucie rozmiar porażki zmniejszył Dominik Niećko. Unia pokonała Gaszowice 4:2 i zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że Unia jako jedyna rozegrała wszystkie 15 meczów. Rywale przed i za nią mają po 12-14 spotkań.

Za tydzień w przypadku kontynuuowania rozgrywek Unia Racibórz na wyjeździe zagra z Krzanowicami.

Unia Racibórz - Dąb Gaszowice 4:2 (3:0)

Oślizlok 2., 43., Plizga 19.-k., Chałupiński 64. - Stebel 87., Niećko 90.