Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Kto za Michała Fitę?

21.10.2020 16:26 | 8 komentarzy | żet

Po odwołaniu Michała Fity ze stanowiska zastępcy prezydenta Raciborza, rozpoczęły się spekulacje na temat tego, kto może go zastąpić.

Kto za Michała Fitę?
Ludmiła Nowacka, Anna Ronin, Krzysztof Żychski.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urząd miasta huczy od plotek, że nowym wiceprezydentem Raciborza zostanie Krzysztof Żychski. Obecny naczelnik wydziału edukacji jest "wynalazkiem" Polowego. Obaj znają się od lat, byli przedsiębiorcami, nadają na podobnych falach. Dariusz Polowy wysoko ocenia pracę Krzysztofa Żychskiego jako naczelnika. Razem z nim planował odchudzenie wydatków na oświatę, co jednak spotkało się ze sprzeciwem społecznymi i politycznym.

Z drugiej strony żadnemu uważnemu obserwatorowi życia publicznego w Raciborzu nie mogła umknąć, że Ludmiła Nowacka w wielu z ostatnich głosowań opowiadała się po myśli Dariusza Polowego. Uczestniczył on również w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, którego dyrektorem jest L. Nowacka. O ile w przypadku Mirosława Lenka taka obecność mogłaby znaczyć niewiele (M. Lenk uczestniczył w większości wydarzeń organizowanych na terenie miasta), to już w przypadku Polowego, który często deleguje do takich imprez swoich współpracowników, jest to fakt znaczący. Zresztą nie była to jedyna wizyta Polowego w murach SMS-u.

Swego czasu w kuluarach mówiło się również, że wiceprezydentem Raciborza mogłaby zostać Anna Ronin. Polowy i Ronin zbliżyli się w czasie kampanii wyborczej w 2018 roku. Razem jeździli do Gliwic, gdzie toczyło się postępowanie w trybie wyborczym z powództwa ówczesnego prezydenta Mirosława Lenka.

Wkrótce wrócimy do tematu.


Zobacz również:

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza