Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Kto, z kim, kiedy? Siatkarskie ZAPOWIEDZI na 16-21.10.2020

16.10.2020 16:18 | 0 komentarzy | rafbl

Czas na kolejne siatkarskie emocje. W nadchodzących dniach swoje mecze rozegra osiem zespołów reprezentujących nasz region. Przymusową przerwę spowodowaną kwarantanną mają nasi przedstawiciele w Plus Lidze. Dwukrotnie na parkiecie pojawią się z kolei siatkarki rybnickiego UKS-u Jedynka. Pierwsze spotkanie w sezonie rozegrają natomiast zawodnicy raciborskiego KS AZS Rafako. Prezentujemy szczegółowy terminarz spotkań.

Kto, z kim, kiedy? Siatkarskie ZAPOWIEDZI na 16-21.10.2020
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co najmniej cztery najbliższe spotkania w Plus Lidze z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla zostały przełożone na inny termin. Powodem jest kwarantanna na jakiej po pozytywnych wynikach testów na koronawirusa przebywają kędzierzynianie i jastrzębianie. W I Lidze Kobiet gliwickie Akademiczki zmierzą się w derbowym starciu z Asotra Płomień Sosnowiec.

Do gry po tygodniowej przerwie w II Lidze wracają z kolei siatkarze rybnickiego TS Volley, którzy zmierzą się na wyjeździe z TKS Tychy. Kolejne, drugie z rzędu spotkanie zawodników Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy zmierzyć się mieli na wyjeździe z beniaminkiem z Namysłowa zostało przełożone. Powodem, podobnie jak w przypadku pierwszej drużyny "pomarańczowych" jest przymusowa kwarantanna jastrzębian.

W ligach wojewódzkich czeka nas pięć spotkań. Już dziś w derbowym spotkaniu SK Górnik Radlin zmierzy się z inaugurującym ligowe rozgrywki KS AZS Rafako Racibórz. Na parkiecie ponownie nie pojawią się zawodnicy KS Rudziniec, których spotkanie z Forma AZS Częstochowa zostało przełożone na inny termin. Sporo grania czeka nas w I Lidze Śląskiej Kobiet. W Jastrzębiu-Zdroju miejscowy JKS SMS podejmie jutro w derbach MKS Zorza Wodzisławia Śląskiego. Dwukrotnie na parkiecie zameldują się zawodniczki UKS-u Jedynka Rybnik, które dzisiaj rozegrają spotkanie z beniaminkiem - MUKS Michałkowice, natomiast w środę rozegrają na wyjeździe zaległe spotkanie z MKS-em Dwójka Zawiercie.  Do gry wracają także siatkarki MUKS Sari Żory, które w poprzedniej kolejce pauzowały. Wolne mają w ten weekend siatkarki GS UKS Krzanowice.

Z uwagi na nowe ograniczenia związane z pandemią koronawirusa w Polsce począwszy od soboty wszystkie mecze odbywać się będą bez udziału publiczności.

I Liga Kobiet (PZPS):

  • Asotra Płomień Sosnowiec - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice (sob. 18:00)

II Liga (PZPS):

  • TKS Tychy - TS Volley Rybnik (sob. 18:00)

I Liga Śląska Kobiet (ŚZPS):

  • UKS Jedynka Rybnik - MUKS Michałkowice (pt. 18:00)
  • JKS SMS Jastrzębie - MKS Zorza Wodzisław Śląski (sob. 16:00)
  • MUKS Sari Żory - VC Victoria MOSiR Cieszyn (sob. 18:00)
  • MKS Dwójka Zawiercie - UKS Jedynka Rybnik (śr. 17:30)

I Liga Śląska (ŚZPS):

  • SK Górnik Radlin - KS AZS Rafako Racibórz (pt. 18:00)