Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Kultura

"Poza Horyzontem "- wernisaż wystawy Marii Kucharskiej

05.10.2020 14:03 | 1 komentarz | (q)

2 października 2020 r. w sali kryształowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbył się wernisaż wystawy czasowej pt. „Poza Horyzontem”.

"Poza Horyzontem "- wernisaż wystawy Marii Kucharskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystawa prezentuje kilkanaście różnorodnych prac autorstwa Marii Kucharskiej układających się w barwne tryptyki tematyczne.

Maria Kucharska – tworzy i mieszka w Raciborzu. Malarstwem interesuje się od młodzieńczych lat. Pierwsze prace plastyczne tworzyła za pomocą tuszu i ołówka. Były to głównie rysunki martwej natury i części architektury, co pozwalało jej ćwiczyć technikę.

Obecnie swój warsztat rozwija we własnej pracowni malarstwa i są to prezentowane na wystawie oleje i akryle. Jej obrazy prezentowane były dotychczas na wystawach indywidualnych i zbiorowych, między innymi w Paczkowie, Baborowie, Rybniku i Raciborzu. Reprezentowane na ekspozycji prace są różnotematyczne. Miejsca wykreowane na płótnach, były przez artystkę odwiedzone oraz zapamiętane, a następnie stały się materią malarską budzącą dziś zachwyt widzów.

- Nowa ekspozycja prezentowana w zamkowych wnętrzach jest malarską interpretacją granicy pomiędzy przestrzenią widoczną, a tym co niedostrzegalne, czyli wewnętrznym doświadczeniem, które wprowadza w świat wspomnień, marzeń i fantazji. Jest to przedstawienie granicy realności - powiedziała Maria Kucharska, autorka wystawy.

Spotkanie uświetniły wiersze autorstwa Ewy Gazdy Wierszyc i Jana Stuchlego oraz występ utalentowanej młodzieży z okolic Raciborza pod opieką Anny Dawidów. W kompozycjach fletowych zaprezentowały się Wiktoria Kubala, Paulina Cwik oraz Zuzanna Kalata.

Swoim talentem wokalnym uroczystość umiliła także Patrycja Cwik, która na co dzień rozwija swoje umiejętności pod kierunkiem Elżbiety Biskup.

Wystawę można zwiedzać do 30 listopada 2020 r.