Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Ruiny zamku w Tworkowie gościły seniorów [ZDJĘCIA]

11.09.2020 18:00 | 0 komentarzy | d

Seniorzy z tworkowskiego koła emerytów, rencistów i inwalidów świętowali swój dzień w pięknych przestrzeniach wozowni na ruinach Zamku w Tworkowie.

Ruiny zamku w Tworkowie gościły seniorów [ZDJĘCIA]
Spotkanie odbywało się w reżimie sanitarnym, fot. UG Krzyżanowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

8 września KERiI z Tworkowa postanowił świętować Dzień Seniora. Spotkanie odbyło się w wyjątkowych warunkach, bo na ruinach Zamku w odnowionej wozowni, która została przystosowana do podobnych spotkań. Wójt gminy Grzegorz Utracki złożył, od całego samorządu, życzenia seniorom z okazji ich święta. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele jednostek organizacyjnych i samorządu.

Na spotkaniu nie zabrakło części artystycznej, w której dla seniorów zaśpiewali utalentowani, młodzi artyści - Justyny Bulenda i Błażeja Klimaszka.

Spotkanie było również okazją, żeby rozdać seniorom „koperty życia” przygotowane przez marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel.

źródło: UG Krzyżanowice, oprac. (d)

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.