Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Uhonorowano czterech pracowników raciborskiej służby zdrowia

28.08.2020 10:41 | 0 komentarzy | d

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w imieniu Prezydenta RP odznaczył dwudziestu pracowników służby zdrowia Złotymi Krzyżami Zasługi.

Uhonorowano czterech pracowników raciborskiej służby zdrowia
Odznaczenie pracowników służby zdrowia Złotymi Krzyżami Zasługi, fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W gronie uhonorowanych lekarzy, pielęgniarek i pracowników czterech śląskich placówek medycznych znalazło się czterech pracowników szpitala jednoimiennego im. dra Józefa Rostka w Raciborzu. Odznaczenie otrzymali: zastępca dyrektora - Elżbieta Wielgos-Karpińska, pielęgniarka oddziałowa, o. pediatrii - Beata Popów, pielęgniarka oddziałowa, o. geriatrii - Jolanta Wojciechowska oraz lekarz o. wewnętrznego I – Piotr Blewąska.

Pozostali odznaczeni to pracownicy: Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Bytomiu, Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

– To Państwo stanęliście na froncie bitwy z pandemią, jeszcze wcześniej z epidemią, po to, by ratować zdrowie i życie mieszkańców regionu, ale i całej Polski (…) To, że potrafiliście stanąć i nie poddać się, zaryzykować własne bezpieczeństwo to jest bezcenne – mówił podczas uroczystości wręczenia odznaczeń wojewoda Jarosław Wieczorek. – Chylę przed Państwem czoła za to wyjątkowe poświęcenie ­– dodał.

Złoty Krzyż Zasługi to najwyższy stopień tego rodzaju odznaczenia państwowego. Jest to wyjątkowe wyróżnienie dla osób zasłużonych w działaniach na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych.

źródło: Starostwo Powiatowe Racibórz 

Ludzie:

Elżbieta Wielgos - Karpińska

Elżbieta Wielgos - Karpińska

Chirurg, wicedyrektor medyczna szpitala w Raciborzu

Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek

Wojewoda Śląski