Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Wodzisławianka nową twarzą w AZS-ie

15.08.2020 12:31 | 0 komentarzy | rafbl

Wychowanka MKS-u Zorza Wodzisław Śląski - Julia Świsulska została nową zawodniczką występującego w I Lidze Kobiet KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Środkowa jest piętnastą zawodniczką, która reprezentować będzie barwy gliwickiego zespołu.

Wodzisławianka nową twarzą w AZS-ie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy o skompletowaniu kadry przez KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, który w sezonie 2020/2021 składać się miał z czternastu zawodniczek. W czasie obozu przygotowawczego w Szczyrku, gdzie gliwiczanki pracują nad kondycją, motoryką i siłą do prowadzonego przez trenera Wojciecha Czaplę zespołu dołączyła jednak kolejna zawodniczka.

Nową siatkarką reprezentującą barwy Akademiczek będzie w sezonie 2020/2021 występująca na pozycji środkowej Julia Świsulska. 19-letnia zawodniczka siatkarskiego rzemiosła uczyła się w MKS-ie Zorza Wodzisław Śląski, którego barwy reprezentowała przez całą dotychczasową karierę. Młoda środkowa, która oprócz rozgrywek młodzieżowych w barwach wodzisławskiego zespołu występowała w rozgrywkach II Ligi Kobiet oraz I Ligi Śląskiej Kobiet grę w gliwickim zespole łączyć będzie ze studiami na miejscowej uczelni.

Skład AZS-u na ligowe rozgrywki w sezonie 2020/2021 prezentuje się zatem następująco:

  • Rozgrywające: Mariia Bulavchyk, Aleksandra Muda
  • Atakujące: Manuela Jakóbiak, Julia Wałek
  • Przyjmujące: Joanna Ciesielczyk, Valeriia Nudha, Agata Skuba, Aneta Wilczek
  • Środkowe: Daria Chomicz, Aleksandra Cygan, Sylwia Pelc, Julia Skowron, Julia Świsulska
  • Libero: Aleksandra Elko, Karolina Szmigielska