Bokserzy walczyli o medale Mistrzostw Śląska

14.07.2020 16:08 | 1 komentarz | rafbl

Za nami Indywidualne Mistrzostwa Śląska w boksie w Sośnicowicach. Z bardzo dobrej strony podczas zawodów zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący nasz region.

Indywidualne Mistrzostwa Śląska w Boksie, które w dniach 6-10 lipca 2020 roku odbyły się w Sośnicowicach były pierwszymi zawodami bokserskimi, jakie odbyły się od rozpoczęcia pandemii koronawirusa w Polsce. Śląski Związek Bokserski, który podjął się niełatwego zadania jakim w obecnych czasach jest organizacja tak dużej imprezy stanął na wysokości zadania i w efekcie sprawnie i bezpiecznie przeprowadził zawody.

Z bardzo dobrej strony podczas Mistrzostwa Śląska w Boksie zaprezentowali się dla reprezentujący Klub Sportów Walki Boxing Odra Wodzisław Śląski zawodnicy, którzy zdobyli w zawodach dwa medale. Złoty medal wśród juniorów w wadze do 56 kg zdobył Robert Konieczny, który został tym samym Mistrzem Śląska. Srebro wśród seniorów w kategorii 75 kg zdobył natomiast Przemysław Glenc.

Sukcesem w Mistrzostwach Śląska zakończył się także start pięściarzy RMKS-u Rybnik, którzy zdobyli w Sośnicowicach dwa medale. Brąz wśród kadetów w wadze do 66 kg zdobył Dawid Ruciński, natomiast złoty medal i tym samym tytuł Mistrza Śląska wśród młodzieżowców wywalczył w wadze lekkiej (60 kg) Szymon Skorupa.