środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Skrzyżowanie pięciu dróg w Wodzisławiu zamknięte. Ale jest wyjątek

14.07.2020 08:55 | 2 komentarze | art

Dziś, tj. 14 lipca ruszyła przebudowa tzw. skrzyżowania pięciu dróg w południowej części wodzisławskiej dzielnicy Wilchwy, nieopodal Krostoszowic i Turzy Śl.

Skrzyżowanie pięciu dróg w Wodzisławiu zamknięte. Ale jest wyjątek
Skrzyżowanie pięciu dróg zostało dziś zamknięte dla ruchu od strony Krostoszowic, Mszany oraz od Wodzisławia (ul. Skrzyszowska). Na relacji Turska/Mszańska - ul. Czarnieckiego wprowadzono ruch wahadłowy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace związane z remontem skrzyżowania będą polegały na korekcie niwelety i wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych i nowej nawierzchni. Jego przebudowa będzie obejmować również wykonanie odwodnienia drogi, wzmocnienie jej konstrukcji, wymianę krawężników oraz wymianę i przełożenie chodników z kostki betonowej. Zaplanowane prace pozwolą na zmianę konstrukcji tarczy skrzyżowania wraz z przebudową istniejących ciągów pieszych.

Warunki terenowe oraz technologia robót niestety uniemożliwiają utrzymanie ruchu na wlotach ulic: Stefana Czarnieckiego (w kierunku Krostoszowic), Skrzyszowskiej i Mszańskiej. Zostały one zamknięte dla ruchu, o czym informuje tymczasowe oznakowanie. Przejazd jest możliwy tylko na relacji: ulica Stefana Czarnieckiego (od drogi wojewódzkiej nr 933) – ulica Turska/Mszańska (w kierunku Turzy Śląskiej i drogi krajowej nr 78). Ruch jest tam sterowany wahadłowo za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Objazd poprowadzono ulicami: Skrzyszowską w Mszanie, świętego Wawrzyńca, Leonida Teligi i Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim.

Zakończenie robót planowane jest na połowę sierpnia, jednak jak zapewnia Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl., wykonawca już zadeklarował, że o ile nie wystąpią niespodziewane okoliczności, skróci do niezbędnego minimum okres zamknięcia wlotów ul. Czarnieckiego, Skrzyszowskiej i Mszańskiej. - Za utrudnienia przepraszamy - mówi Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.