Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Radny Wałach pyta o poradnie: czy ktoś nad tym zapanował?

09.07.2020 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Członek klubu PiS w radzie powiatu dołączył do grona niezadowolonych ze sposobu odpowiedzi dyrekcji szpitala na jego interpelację w sprawie poradni na Gamowskiej.

Radny Wałach pyta o poradnie: czy ktoś nad tym zapanował?
Roman Wałach (arch. Nowiny.pl)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rajca ze Studziennej krytycznie ocenił informacje, jakie uzyskał od dyrektora Ryszarda Rudnika (nieobecnego na sesji powiatowej 30 czerwca) w sprawie organizacji poradni specjalistycznych przy szpitalu zakaźnym. – Nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi na moje pytania. Mam gorącą prośbę by tak nie postępować. Ja tylko spokojnie chciałem wyjaśnić sprawę i sądziłem, że troska o pacjenta jest wspólna – mówił na sesji Roman Wałach.

Pytał o przywrócenie działalności poradni w pandemii i problem kolejek, które powstały w czasie ponad 2,5-miesięcznej przerwy po ich zamknięciu. – Odpowiedź dyrektora daje mi do zrozumienia, że trzeba pilnować pewnych rzeczy. Otrzymałem wywód pana dyrektora, ale bez odpowiedzi na moje pytania – uważa Wałach. – Jego zdaniem Poradnie „jakoś tam działają, ale nie wiadomo kiedy będą załatwione te wszystkie tematy”. – Odnoszę wrażenie, że nikt nad tym nie panował – ocenił na forum rady.

Według Wałacha, na samo rzetelne obdzwonienie wszystkich pacjentów, którym przepadła kolejka potrzeba miesiąca dzwonienia do nich przez rejestratorki. Choć dyrekcja zapewniła w interpelacji, że problem kolejek rozwiązano do końca czerwca, to według radnego „będzie to jeszcze trwało do końca roku”. Ponieważ na sesji nie było już przedstawicieli szpitala (wicedyrektor Elżbieta Wielgos-Karpińska opuściła obrady w przerwie), nikt nie odniósł się do uwag R. Wałacha.

(ma.w)

Ludzie:

Elżbieta Wielgos - Karpińska

Elżbieta Wielgos - Karpińska

Chirurg, wicedyrektor medyczna szpitala w Raciborzu