środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Rafako Racibórz zrezygnowało z drużyny seniorów

29.06.2020 11:45 | 0 komentarzy | kozz

Raciborski klub ma za sobą piękne lata - dziewięć sezonów drużyny seniorów spędzonych w klasie okręgowej i to często z sukcesami. W zdecydowanej większości to miejsca w górnej połowie tabeli i raz w sezonie 2014/15 wicemistrz katowickiej grupy III w okręgówce. Ten czas to już jednak historia - Rafako Racibórz zrezygnowało z drużyny seniorów.

Rafako Racibórz zrezygnowało z drużyny seniorów
Grzegorz Wojda, prezes KS Rafako
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sezonie 2018/19 Rafako Racibórz opuściło klasę okręgową zajmując przedostatnie miejsce. W A klasie drużyna Rafako zdołała rozegrać rundę jesienną, później doszło do przerwania i zakończenia rozgrywek w związku z pandemią koronawirusa. 

Jednak występy seniorów w A klasie nie przynosiły chluby. Rafako zanotowało tylko jedno zwycięstwo, ale za to bardzo okazałe z LKS-em Chałupki 4:0. Pozostałe czternaście spotkań to porażki, często ogromne - po 1:9 z Krzanowicami i Przyszłością Rogów, a także 1:10 z wyprzedzającą o jedno miejsce Odrą Nieboczowy.

Po przerwanym sezonie zadecydowano o tym, że żadna drużyna w niższej lidze nie spadnie do klasy niżej, a więc zajmujące ostatnie miejsce Rafako pozostało w raciborskiej A klasie. Tymczasem prezes KS Rafako - Grzegorz Wojda podjął decyzję o wycofaniu się drużyny seniorów. - Prowadzenie pierwszej drużyny przestało być opłacalne, skupimy się teraz tylko na wychowywaniu dzieci. Mamy około 50 zawodników w czterech grupach - powiedział prezes Wojda.