Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

Aleksandra Cygan nową środkową AZS-u

22.06.2020 13:56 | 0 komentarzy | rafbl

Karuzela transferowa w I Lidze Kobiet rozkręciła się na dobre, a kolejne zespoły wzmacniają się przed startem sezonu 2020/2021. Nie inaczej sytuacja wygląda w gliwickim AZS-ie, którego skład liczy już trzynaście zawodniczek.

Aleksandra Cygan nową środkową AZS-u
fot. hej.mielec.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nową twarzą w gliwickich barwach będzie 23-letnia Aleksandra Cygan, która do AZS-u przenosi się ligowego rywala - Stali Mielec. Grająca na pozycji środkowej zawodniczkama za sobą występy w Lidze Siatkówki Kobiet, gdzie reprezentowała barwy Energa MKS-u Kalisz. Seniorską karierę rozpoczynała natomiast w Uni Opole.

Cygan jest siódmą nową zawodniczką, która dołączyła do prowadzonego przez trenera Wojciecha Czaplę zespołu. Wcześniej pierwszoligowiec potwierdził, że kontrakty na sezon 2020/2021 podpisały: Aleksandra Muda, Aneta Wilczek, Karolina Szmigielska, Daria Chomicz, Manuela Jakóbiak, Julia Skowron.

W zespole pozostało także sześć zawodniczek, które reprezentowały AZS w poprzednim sezonie. Są to: Agata Skiba, Joanna Ciesielczyk, Aleksandra Elko, Sylwia Pelc, Valeriia Nudha, Julia Wałek.

Skład Akademiczek liczy już zatem trzynaście zawodniczek. O kolejny, prawdopodobnie ostatnim już transferze gliwickiego klubu poinformujemy wkrótce.