Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Biskup Olszowski zakażony koronawirusem. Arcybiskupi Skworc i Zimoń w kwarantannie

19.06.2020 11:16 | 0 komentarzy | juk

Kuria Metropolitalna w Katowicach potwierdza: biskup pomocniczy Grzegorz Olszowski jest zakażony koronawirusem. Wśród objętych kwarantanną osób, które miały z nim kontakt, są pozostali katowiccy biskupi, m.in. metropolita abp Wiktor Skworc i arcybiskup senior Damian Zimoń.

Biskup Olszowski zakażony koronawirusem. Arcybiskupi Skworc i Zimoń w kwarantannie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony poniedziałek (15.06) zakażenie Covid-19 potwierdzono u jednego z pracowników Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Wtedy też podjęto decyzję o jej zamknięciu do odwołania. Kilkanaście osób skierowano na kwarantannę i pobrano od nich próbki do testów na obecność koronawirusa.

- W wyniku badań okazało się, że chorobę przechodzi bezobjawowo jeden z biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej bp Grzegorz Olszowski - informuje ks. Tomasz Wojtal, rzecznik metropolity katowickiego. Dodaje, że w konsekwencji Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach nakazała zastosowanie dozoru sanitarnego także wobec osób, które miały z nim bezpośredni kontakt. - Kwarantanną zostali objęci m.in. metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, abp senior Damian Zimoń oraz biskupi pomocniczy Marek Szkudło i Adam Wodarczyk - przekazuje ks. Tomasz Wojtal.

O sytuacji epidemiologicznej abp Skworc poinformował Nuncjaturę Apostolską w Warszawie. W przesłanej odpowiedzi Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio podziękował za informacje o podjętych działaniach i przekazał życzenia „zdrowia, z nadzieją na szybkie ustabilizowanie sytuacji w katowickiej Kurii Metropolitalnej”.