Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Nie tylko strażacy i policjanci. Do #GaszynChallenge włączają się wszyscy [WIDEO]

19.06.2020 09:56 | 0 komentarzy | mad
Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 08:35

#GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Już nie tylko strażacy i policjanci robią pompki i pomagają chorym dzieciom. Włączają się również inne instytucje oraz osoby prywatne.

Nie tylko strażacy i policjanci. Do #GaszynChallenge włączają się wszyscy [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zasady tego wyzwania są proste. Nominowani muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci lub minimum 10 zł i pominąć ćwiczenia. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania. Jako że akcję zainicjowali strażacy ochotnicy z Gaszyna, tak i początkowo wspierano wskazanego przez strażaków 18-miesięcznego chłopca pochodzącego z Galewic. Celem było 9 milionów złotych. Środki te udało się zgromadzić bardzo szybko, jednak zapał Polaków do pomagania nie minął. Obecnie organizatorzy zachęcają do wykonywania pompek, ale wpłacanie zebranych kwot już na inne potrzebujące dzieci. TUTAJ zaproponowali zbiórki. Nominowani sami mogą również wybrać akcję, którą chcą wesprzeć.

TAK "POMPUJĄ" W POWIECIE RACIBORSKIM

Urząd Miasta Racibórz

Jeśli jesteście z powiatu raciborskiego i wzięliście udział w #GaszynChallenge, a brakuje tu waszego nagrania, prześlijcie nam je na adres d.machecki@nowiny.pl, bądź w wiadomości na Facebooku. Wideo umieścimy w tym artykule.