Niedziela, 16 stycznia 2022

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Koalicja rządząca Raciborzem już bez Piotra Klimy

16.06.2020 19:41 | 14 komentarzy | ma.w

Po tym jak radny, przewodniczący komisji gospodarki ścierał się na sesjach z szefem rady Leonem Fiołką i prezydentem miasta Dariuszem Polowym, klub Nasze Miasto dokonał zmian w swoim składzie. Nie ma już w nim Klimy, a klub nosi nową nazwę.

Koalicja rządząca Raciborzem już bez Piotra Klimy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piotr Klima głośno mówił, że nie podoba mu się sposób w jaki prowadzi sesje Leon Fiołka i proponował publicznie, żeby jego rolę przejął wiceprzewodniczący Marian Czerner. Na ostatniej sesji Klima pytał prezydenta Dariusza Polowego czy ten „brzydzi się radnych”, krytykując go za słowa o „ohydnej i cynicznej grze politycznej” opisujące m.in. zachowanie Piotra Klimy na majowej sesji rady miasta.

Nie były to pierwsze słowa publicznej krytyki pod adresem Dariusza Polowego, któremu Klima często wytykał, że władza uchwałodawcza jest pomijana przy ważnych spotkaniach prezydenta.

10 czerwca do przewodniczącego Rady Miasta Racibórz wpłynęła informacja o zmianie nazwy i składu Klubu Radnych RSS Nasze Miasto. Teraz klub nosi nazwę:

Klub Radnych „RSS Nasze Miasto oraz Anna Ronin i Magdalena Kusy”.

Jego przewodniczącą jest Anna Wacławczyk, żona prezesa NaM-u Dawida Wacławczyka. Ponadto tworzą go jeszcze Zuzanna Tomaszewska, Leon Fiołka i Jarosław Łęski. W klubie nie ma już Piotra Klimy. Jak się dowiedzieliśmy, poinformowano go o utracie członkostwa, wysyłając mu list. - Sposób działania członków tego "nowego" klubu pokazuje do czego zdolni są radni! Smutne! - przekazał nam Piotr Klima. Radny wciąż angażuje się w aktywności Społecznego Komitetu Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej, który lobbuje za przywróceniem miastu szpitala rejonowego.

Z Klimą w składzie koalicja Polowy - Fita miała 12 głosów (7 - radni Polowego i 5 radni Fity). Teraz do uzyskania przewagi w głosowaniach musi liczyć także na radnych z „Łączy nas Racibórz” (Ludmiła Nowacka i Krystyna Klimaszewska) oraz Zygmunta Kobylaka z „Tak.”, komitetu Roberta Myśliwego. Opozycję w radzie miasta tworzy 8 radnych „Razem dla Raciborza”, którzy weszli do samorządu z byłym prezydentem miasta Mirosławem Lenkiem.

Ludzie:

Anna Wacławczyk

Anna Wacławczyk

Radna Gminy Racibórz.

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Jarosław Łęski

Jarosław Łęski

Radny Miasta Racibórz

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Marian Czerner

Marian Czerner

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz w kadencji 2018-2023, wcześniej wice.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Zuzanna Tomaszewska

Zuzanna Tomaszewska

Radna Miasta Racibórz, szefowa komisji oświaty