Hospicjum pod Wrocławiem - uzyskaj profesjonalną pomoc dla swoich bliskich
Hospicjum w podwrocławskim Będkowie od lat zapewnia opiekę paliatywną osobom zmagającym się z postępującymi, nieuleczalnymi chorobami w ich terminalnej fazie. Opieka w ramach hospicjum jest nieodpłatna, należności pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Jest to nieoceniona pomoc nie tylko dla pacjentów, lecz także dla ich rodzin, które w tak trudnych chwilach dokładają wszelkich starań, by zwiększyć komfort życia swoich bliskich i oszczędzić im cierpień. Warto wiedzieć, w jaki sposób podejść do związanych z tym formalności, by cały proces przebiegł sprawnie i szybko.
Co trzeba zrobić, by umożliwić objęcie chorego opieką hospicjum dolnośląskiego?
Aby zapewnić choremu profesjonalne wsparcie należy uprzednio skompletować dokumentację medyczną związaną z dotychczasowym przebiegiem choroby. Podstawą do uzyskania świadczeń hospicjum pod Wrocławiem jest skierowanie wystawione przez lekarza prowadzącego, który ma podpisany kontrakt z NFZ. Skierowanie wystawia się do konkretnej placówki. Lekarz musi także wydać pismo zaświadczające o zakończeniu leczenia przyczynowego.
Prócz wspomnianych wyżej dokumentów, niezbędna będzie także pisemna zgoda chorego lub osoby będącej jej prawnym opiekunem. Do dopełnienia formalności przyda się również dowód osobisty.
Hospicjum domowe - najlepsza opcja, o ile nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.
Hospicja dolnośląskie mogą świadczyć swoje usługi na terenie placówek i w warunkach domowych. W medycynie paliatywnej podkreśla się pozytywny wpływ przebywania w znajomym otoczeniu na długość życia i samopoczucie chorego. O ile lekarz prowadzący nie wskaże, że ta opcja jest niemożliwa, a rodzina i bliscy pacjenta są w stanie zapewnić mu wystarczającą opiekę, warto więc zorganizować hospicjum domowe w dotychczasowym miejscu zamieszkania. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by chory przebywał w domu swoich opiekunów.
Zdalna pomoc hospicjum pod Wrocławiem obejmuje szereg świadczeń, które są kluczowe dla zapewnienia dobrej opieki medycznej. Oznacza to całodobowy dostęp do porad lekarskich i wizyt pielęgniarskich pod wskazanym numerem telefonu. Minimalną ilość kontaktów z lekarzem w liczbie 2 na miesiąc określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej. Ten sam przepis wskazuje, że w miejscu przebywania pacjenta co najmniej dwa razy w tygodniu musi pojawić się pielęgniarka specjalizująca się w opiece paliatywnej. Zgodnie z prawem chory może także zyskać darmowy dostęp do pomocy rehabilitanta. Zarówno on, jak i jego rodzina będą także objęci opieką psychologiczną.
Hospicjum pod Wrocławiem oferuje darmową wypożyczalnię sprzętu do wentylacji domowej i żywienia dojelitowego.
Z opieki domowej nie muszą rezygnować pacjenci wymagający wspomagania pracy układu oddechowego. Wentylacja domowa może być przeprowadzona przy użyciu specjalistycznych urządzeń dostarczonych na miejsce pobytu pacjenta. Podobnie przebiega żywienie w domach z użyciem profesjonalnych preparatów. Podłączenie sprzętu jest poprzedzone dokładnym szkoleniem z zakresu higieny i obsługi. Pozwala to zachować bezpieczeństwo użytkowania także osobom, które wcześniej nie miały z nim do czynienia.
Materiał zewnętrzny
Najnowsze komentarze