Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

W Raciborzu Sudole uczczono 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II [WIDEO]

22.05.2020 09:25 | 1 komentarz | d

Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Raciborzu Sudole zorganizowała uroczystości z okazji 100. rocznica urodzin patrona placówki. Odbyły się w samym dniu co urodziny papieża Polaka, czyli w poniedziałek 18 maja.

W Raciborzu Sudole uczczono 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji uczniów, nauczycieli i członków Stowarzyszenia Rozwoju Dzielnicy Sudół, w której uczniowie i nauczyciele w większości uczestniczyli zdalnie. Później wirtualnie na platformie zoom cała społeczność szkolna spotkała się na wyjątkowym apelu, który wcześniej sama przygotowała, a cały trud reżyserii filmowej postaci tego apelu - św. Jana Pawła II dokonała dyrektor szkoły mgr Renata Dradrach – Szweda. Przygotowaniem duchowym zajęła się natomiast Jadwiga Kielar, która stała się „motorem” działań.

W tym roku w sposób wyjątkowy przebiegały przygotowania do obchodów święta patrona placówki. Pomimo nauki zdalnej uczniowie rozpoczęli przygotowania przez przypomnienie sobie życiorysu i nauczania Jana Pawła II. Uczniowie klas I - III pod opieką wychowawców i katechetów ozdabiali zdjęcia Jana Pawła II w ramkach własnoręcznie wykonanych, śpiewali „Barkę”. Jedna z uczennic zaprezentowała tę pieśń instrumentalnie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem robiły laurki, wyrażając swoją miłość i wdzięczność wobec Karola Wojtyły.

Uczniowie klas od IV do VIII również pracowali nad tym, aby godnie uczcić Jana Pawła II. Dzięki owocnej pracy pod opieką Stanisławy Lenczyk powstały albumy przedstawiające życie i cały pontyfikat papieża, wywiad z rodzicem - uczestnikiem spotkania z papieżem Polakiem, nagrania recytacji wierszy, wspomnienia z poprzednich akademii i prezentacje multimedialne.

Na wyjątkowe słowa uznania zasługuje projekt uczniów i nauczycieli, którzy aby uczcić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II, postanowili nagrać hymn rodziny szkół Jana Pawła II. Anna Dawidów podjęła się pracy nad przygotowaniem ścieżki muzycznej, przekazywała wskazówki i motywowała wszystkich do wytrwałej pracy. Efektem tej pracy jest nagrany utwór "My, Jana Pawła uczniowie...".

źródło: Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II w Raciborzu Sudole