Sobota, 13 lipca 2024

imieniny: Irwina, Margarety, Sary

RSS

#naskoronaniepokona – nietypowa lekcja WF-u w SP 1 w Rydułtowach [ZDJĘCIA]

22.05.2020 14:32 | 0 komentarzy | kozz

Czy da się zorganizować lekcję WF-u w warunkach domowych, w ramach zdalnego nauczania? SP 1 w Rydułtowach udowadnia, że nie tylko się da, ale można się przy tym także świetnie bawić.

#naskoronaniepokona – nietypowa lekcja WF-u w SP 1 w Rydułtowach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek, 21 maja w samo południe, inicjatywa #naskoronaniepokona – zdalna lekcja wychowania fizycznego na platformie Zoom – zgromadziła ponad 200 uczniów.

Lekcję poprowadził Tomasz Lemiesz, nauczyciel wychowania fizycznego, który prowadzi z uczniami zajęcia tylko zdalnie z hali sportowej. Nauczycielowi nie brakuje pomysłów na poprowadzenie zajęć z wychowania fizycznego i zawsze zachęca dzieci do aktywności fizycznej! W sieci jest bardzo dużo kanałów i filmików sportowych, ale nic nie zastąpi lekcji z własnym nauczycielem.

Zdalny WF jest odpowiedzią na potrzeby uczniów - w sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy utrzymanie aktywności fizycznej jest bardzo ważne. W czasie pandemii dzieci, podobnie jak dorośli, narażeni są na duży stres, a zajęcia ruchowe świetnie rozładowują napięcie. Dłuższy niż zwykle czas spędzany przed komputerem niekorzystnie wpływa na postawę uczniów. Nawet 10-15 minut ćwiczeń dziennie może pozytywnie wpłynąć na ich zdrowie i wykształcić dobre nawyki.

Lekcję z zainteresowaniem obserwowali zaproszeni nauczyciele i metodycy z Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim i Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.


fot. Wiktoria Marek