środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Po pijaku zaśmiecili las, naruszając zakaz poruszania się

06.04.2020 10:47 | 0 komentarzy | art
Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 11:40

Trzech mężczyzn postanowiło zrobić porządki w stodole, a następnie bezużyteczne śmieci wywieźć do lasu i tam zostawić. Ponadto okazało się, że kierowca busa, którym przewożono śmieci, był pijany.

Po pijaku zaśmiecili las, naruszając zakaz poruszania się
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śl., w piątek 3 marca policjanci z Posterunku Policji w Gołkowicach otrzymali anonimowe zgłoszenie o wysypanych śmieciach w Skrzyszowie nieopodal ulicy Jana Pawła. Na miejscu mundurowi potwierdzili fakt zaśmiecenia terenu i ustalili na podstawie pozostawionych tam rzeczy, kto może za to odpowiadać. Według świadka śmieci zostały przywiezione w to miejsce białym dostawczym fiatem. Patrolując okolice, stróże prawa najechali na opisywanego busa i postanowili go skontrolować. Na widok radiowozu kierowca przyspieszył, lecz policjanci nie spuszczali samochodu z oczu i jechali za nim, aż do momentu, kiedy  się zatrzymał na ulicy Wąwozowej w Krostoszowicach. W samochodzie siedziało trzech mężczyzn. Kierowca zapytany o wywóz śmieci do lasu przyznał się do tego i zobowiązał do ich uprzątnięcia. Na mężczyznę nałożono mandat karny za zaśmiecanie. Ponadto w trakcie wykonywania czynności od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, który przebadał kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Jak się okazało, koledzy robiąc porządki w stodole, spożywali przy tym alkohol. Następnie niepotrzebne rzeczy postanowili wywieźć do lasu. - Takim zachowaniem nie tylko dopuścili się wykroczenia, jakim jest zaśmiecanie, ale też naruszyli przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku, pijąc w grupie alkohol, a następnie przemieszczając się  pieszo i samochodem bez konkretnego celu po terenie Gminy Godów, za co stosownie ukarano sprawcę i organizatora tego spotkania mandatem karnym - informuje wodzisławska policja. 

Każdego dnia policjanci wielokrotnie sprawdzają miejsca, dotychczas chętnie i tłumnie odwiedzane przez mieszkańców powiatu. W obecnym czasie spotkania towarzyskie mogą się skończyć tragicznie- każde z nich niesie ze sobą ryzyko przenoszenia się wirusa, który może poważnie zagrażać życiu wielu osób. Dlatego policjanci prowadzą działania, mające na celu egzekwowanie obowiązujących przepisów, nakładających na mieszkańców ograniczenia. Jednym z nich jest zakaz przemieszczania się po mieście, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu wykonywania czynności zawodowych, zadań służbowych lub zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Wszystkie inne przypadki, kiedy mieszkańcy miasta przemieszczają się lub co gorsza, gromadzą w innym celu, są przez policjantów surowo karane.