Piątek, 19 lipca 2024

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Solidne cięcia na raciborski sport. Dotacje obniżone o połowę

01.04.2020 10:15 | 3 komentarze | kozz

Na ten moment magistrat zdecydował się przydzielić kwotę 447 tysięcy złotych z planowanych blisko 900 tysięcy złotych. Wpływ na tak duże cięcia ma panująca pandemia koronawirusa. 

Solidne cięcia na raciborski sport. Dotacje obniżone o połowę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiele z zamierzeń klubów sportowych, jakie opisano we wnioskach do ww. konkursu opierało się na organizacji pojedynczych wydarzeń. Większość z tych zamiarów nie dojdzie do skutku z powodu ogłoszonego stanu epidemii i zakazów z tym związanych. W związku z tym władze miasta Racibórz zdecydowały o wstrzymaniu dotacji na część złożonych wniosków. Kluby sportowe, które poza organizacją wydarzeń ponoszą koszty utrzymania obiektów itp. mogą liczyć na wsparcie miasta w innej formie. Pod uwagę jest brane np. promocyjne udostępnianie miejskiej bazy obiektów. Klub, który zabiega o pomoc z miasta na opłatę czynszu może przenieść się do miejskiego obiektu, gdzie koszty zostaną obniżone lub zupełnie zniesione. Ponadto, w razie potrzeby, każdy z wnioskujących zostanie przyjęty na indywidualne konsultacje. Informujemy jednocześnie, że w drugim półroczu 2020 r. planowany jest drugi konkurs w zakresie wsparcia sportu i turystyki. Jego zakres będzie zależeć od stanu finansów gminy oraz ogólnej sytuacji związanej ze stanem epidemii - czytamy na stronie magistratu.

Największe środki otrzymała piłkarska i zapaśnicza Unia Racibórz - odpowiednio są to kwoty 95 tysięcy złotych i 75 tysięcy złotych. Wiele podmiotów nie dostanie nawet złotówki. W poniższym załączniku komplet przyznanych dotacji.

Pobierz Dotacje_2020.pdf (format pdf, rozmiar ~267.65 k)