Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Piękny trawnik powinien być koszony codziennie

01.04.2021 13:33 | 0 komentarzy | EK

Każdy posiadacz ogrodu marzy o zachwycającym, gęstym trawniku niczym zielony dywan. Można po nim chodzić boso czy też bawić się z dziećmi. Utrzymanie wymarzonej murawy wymaga jednak sporo czasu i odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne kosiarki automatyczne i roboty koszące, których szeroki wybór znajdziemy w Centrum Robotów Koszących PROSAT Krzyżanowice.

Piękny trawnik powinien być koszony codziennie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prosta instalacja i obsługa

Wiosna i lato nieodłącznie kojarzą nam się z charakterystycznym rykiem kosiarek i całymi popołudniami spędzonymi na koszeniu. A ten czas można przecież przeznaczyć na odpoczynek, trawnikiem natomiast o wiele lepiej zajmie się kosiarka-robot. Najnowsze modele robotów koszących są całkowicie samodzielne i niezwykle proste w instalacji i obsłudze, dzięki bardzo prostemu menu z asystentem konfiguracji. Po zaprogramowaniu koszenie i ładowanie odbywa się automatycznie, nawet kiedy nie ma Cię w domu. Dużym plusem jest także ich bardzo cicha praca – poniżej 58 db (A), więc nie będą przeszkadzać ani Tobie, ani Twoim sąsiadom. Obsługa ogranicza się do okresowego czyszczenia i sprawdzenia ostrości elementów tnących. I gotowe!

Kosiarki automatyczne - precyzyjne koszenie

O ile koszenie dużych i prostych powierzchni nie jest zbytnio problematyczne, o tyle jeśli w naszym ogrodzie jest dużo wąskich przejść czy sprzętów, np. trampolina czy basen, czynność ta zaczyna być naprawdę uciążliwa i wymaga sporych umiejętności – trzeba omijać kolejne przeszkody, pilnować kabla itp. Technologie i systemy, w które są wyposażone roboty do koszenia poradzą sobie z tym bez problemu. Przy użyciu kabla ograniczającego co do centymetra wyznaczasz teren przeznaczony do koszenia, a dzięki kablowi doprowadzającemu robot bez problemów dociera do odległych zakątków ogrodu, przechodzi przez wąskie przejścia (min. szerokość to 60 cm) i wraca z powrotem do stacji ładującej. Nie musisz się martwić, że na trawniku zostaną niewykoszone „placki”, ponieważ robot kosi z różnych kierunków, a dzięki specjalnej funkcji koszenia po spirali poradzi sobie nawet z bardziej zarośniętymi czy tez trudno dostępnymi miejscami.

Sprytne technologie koszenia trawy

Kolejnym częstym problemem odnośnie utrzymania ładnego trawnika jest – jak często należy go kosić? Odpowiedz brzmi, regularnie i często, a najlepiej codziennie. Systematyczne przycinanie to jeden z najbardziej uciążliwych obowiązków, ale też jedyna droga do pięknej murawy. Odpowiednio zaprogramowany kosiarko-robot będzie kosił trawę codziennie na ustawioną wysokość, co sprawi, że trawnik będzie robił się coraz bardziej gęsty. i pozbawiony chwastów, bo ciągłe obcinanie zielonych części tych roślin uniemożliwia im rozwój i wzrost. Warunki atmosferyczne również mają ogromny wpływ na stan trawnika. Z jednej strony słońce wysusza trawnik, a z drugiej - długotrwałe opady uniemożliwiają koszenie, co może zrujnować nasze kilkumiesięczne wysiłki. Dlatego wszystkie roboty koszące GARDENA, mogą pracować niezależnie od pogody, nawet w deszczu, dzięki czemu nie musimy przerywać pielęgnacji, co więcej, po deszczu trawa rośnie szczególne szybko. Wszystkie kosiarki automatyczne GARDENA mulczują trawę, co oznacza, że obcinają tylko cieniutkie końce, które opadając bezpośrednio na ziemię są jednocześnie naturalnym nawozem dla gleby. Roboty posiadają także system kontroli wzrostu trawy i koszą ją tylko wtedy, gdy jest to konieczne, a my możemy cieszyć się pięknym i zadbanym trawnikiem.

Kosiarka automatyczna zastosowana w ogrodzie o powierzchni 1000m2 to:

  • 14m3 mniej odpadów bio
  • 38m3 mniejsze roczne zapotrzebowanie na wodę
  • 120h mniej spędzonych na koszeniu
  • 10kg mniejsze zapotrzebowanie na nawozy

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kosiarek automatycznych, zapraszamy do Centrum Robotów Koszących PROSAT Krzyżanowice, gdzie specjaliści doradzą i pomogą Ci wybrać najlepszy model do Twojego ogrodu.

Centrum Robotów Koszących PROSAT
ul. Wyzwolenia 2
47-450 Krzyżanowice
tel. 601 883 597
kosiarka@kosiarka.pl

Przeczytaj pozostałe artykuły z sekcji:

Nawadniaj swój trawnik mądrze

Specjalistyczne kosiarki do profesjonalnego koszenia

Wykaszanie nieużytków, skarp, torowisk – jak to zrobić tanio, szybko i skutecznie?

Radość z podlewania, czy to możliwe?

Jakie maszyny ogrodnicze są przyjazne dla środowiska? Akumulatorowe!

Ogrodnicy są wszędzie - także w samym środku miasta Racibórz

Czy ogród może być smart?

Materiał zewnętrzny