Poniedziałek, 29 maja 2023

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Kolejne szczyty na koncie raciborzan

04.03.2020 08:42 | 0 komentarzy | d

Od 29 lutego do 1 marca odbyła się trzecia wyprawa po szczytach zaliczanych do Korony Gór Polski z PTTK Racibórz. Tym razem celem wycieczki było zdobycie czterech szczytów.

Kolejne szczyty na koncie raciborzan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyprawa rozpoczęła się 29 lutego o godzinie 6.00. Wówczas z ul Batorego w Raciborzu, grupa zapaleńców wyruszyła na pierwszy szczyt Ślężę (Masyw Ślęży) wznoszący się na 718 m n.p.m. Później autokarem pojechano do schroniska "Andrzejówka" aby wyruszyć na Waligórę liczącą 936 m n.p.m w Górach Kamiennych. Następnie przejazd do Ośrodka Wypoczynkowego "Warszawianka" obiadokolacja i nocleg.

Na drugi dzień po śniadaniu uczestnicy autokarem udali się do Rędziny i tam weszli na Skalnik, wzniesienie położone w Rudawach Janowickich (945 m n.p.m). Po jego zdobyciu powrót do autokaru przejazd do Boguszów-Gorce i wejście na Chełmiec (Góry Walbrzyskie) wznoszący się na 869 m n.p.m. Później już przerwa na posiłek i powrót do Raciborza.

– W wyprawie uczestniczyło tylko 54 osoby ze względu na dostępną liczbę miejsc noclegowych. Chętnych było jednak znacznie więcej. Najmłodszy uczestnik miał 9 lat, a najstarszy 69 – podsumowuje Andrzej Kuśnierz z PTTK Racibórz, zachęcając do udziału w kolejnych wyprawach.


Sprawdź również: 

Ludzie:

Andrzej Kuśnierz

Andrzej Kuśnierz

Miłośnik wędrówek górskich i jazdy na rowerze, popularyzator turystyki i członek PTTK Racibórz