środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Kosztowna porażka siatkarzy Rafako

02.03.2020 12:46 | 0 komentarzy | rafbl

Tie-break rozstrzygnął o losach rozegranego w sobotnie popołudnie w Przystajni meczu pomiędzy miejscowym KS Płomień i KS AZS Rafako Racibórz. Lepsi okazali się gospodarze.

Kosztowna porażka siatkarzy Rafako
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierowa partia spotkania od początku należała do prowadzonych przez Bartosza Frątczaka gości, którzy z każdą chwilą powiększali swoja przewagę i wygrali bardzo wysoko do 15. W drugim secie lepiej zaprezentowali się miejscowi, którzy wyraźnie poprawili swoją grę i pokonali rywali do 20.

Podobny przebieg jak poprzednia odsłona miał set trzeci. Od początku na prowadzeniu byli gospodarze, którzy zbudowali sobie kilkupunktową przewagę i podobnie jak w partii poprzedniej wygrali do 20. Czwarta partia okazała się najbardziej wyrównaną w meczu i przed długi czas wynik oscylował w okolicach remisu. Ostatecznie wygrają ją raciborzanie, którzy triumfowali do 22, dzięki czemu doprowadzili do tie-breaka,

Decydujący set miał początkowo wyrównany przebieg i na zmianie stron minimalnie prowadzili siatkarze Płomienia (8:7). W drugiej części tie-breaka gospodarze dorzucili do swojego prowadzenia dwa "oczka" i wygrali ostatecznie do 12, a całe spotkanie 3:2.

Porażka dla raciborzan okazała się kosztowna bowiem stracili oni pozycję lidera tabeli I Ligi Śląskiej. Kosztem AZS-u na 1. miejsce awansowali siatkarze KS Volley Miasteczko Śląskie, którzy wyprzedzają Rafako o punkt.

KS Płomień Przystajń - KS AZS Rafako Racibórz 3:2 (15:25, 25:20, 25:20, 22:25, 15:12)

Płomień: Trojanowski, Sobieraj, Sówka, Brzęczek, Noga, Kohs oraz Kocot (libero), Żak, Wilk,

Rafako: Błaszczok, Spelak, Herich, Gonsior, Besz, Gołuchowski oraz Kostka (libero), Thym, Marchwiak