Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Z wizytą w japońskich zakładach

28.02.2020 11:51 | 0 komentarzy | acz

W dniach od 24 do 27 lutego minister Adam Gawęda przebywał na delegacji w Japonii, której celem było pogłębienie współpracy ze stroną japońską w zakresie nowoczesnych, ekologicznych technologii wykorzystania węgla.

Z wizytą w japońskich zakładach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas wyjazdu zorganizowano spotkanie z Hiroakim Ishizuka, prezesem NEDO (New Energy and Industrial Technology Development Organization), największej japońskiej organizacji publicznej promującej badania i rozwój w sektorach przemysłu, energetyki i technologii ochrony środowiska.

Odbyła się również wizyta w Osaki CoolGen Corporation należącej do Chugoku Electric Power Co. Inc., która posiada instalację IGCC (blok gazowo-parowy ze zintegrowanym zgazowaniem węgla). Polska delegacja była również w Ministerstwie Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii (METI) oraz podlegającej jej Agencji Źródeł Naturalnych i Energii (ANRE). Przewidziano również spotkanie z Panem Masamichi Hashiguchi, dyrektorem zarządzającym Japońskim Centrum Energetyki Węglowej (Japan Coal Energy Center - JCOAL). Podczas wizyty złożono także kwiaty. w Peace Memoriał Park pod pomnikiem upamiętniającym ofiary ataku nuklearnego na Hiroszimę.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)