Sobota, 23 listopada 2024

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Body wrapping – jak kosmetyki i folia pomogą pokonać cellulit?

18.02.2020 13:30 | 0 komentarzy | MK

Body wrapping – kosmetyki i zwykła folia - te dwa narzędzia wystarczą, aby zmniejszyć cellulit towarzyszący nadwadze lub pojawiający się np. na skutek siedzącego trybu życia, niezdrowej diety, czy zaburzeń hormonalnych. Predyspozycje genetyczne i mała aktywność fizyczna również mogą przyczynić się do rozwoju cellulitu. Jak sobie z tym poradzić? Na czym polega domowy body wrap i czy owijanie się folią rzeczywiście przynosi rezultaty?

Body wrapping – jak kosmetyki i folia pomogą pokonać cellulit?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Body wrapping, czyli jak niwelować cellulit w domu?

Body wrapping – kiedy wykonywać ten zabieg? W jakich sytuacjach nie jest zalecany?

Body wrapping - wskazania Body wrapping - przeciwwskazania
  • cellulit,
  • redukcja tkanki tłuszczowej,
  • zwiększenie jędrności skóry.
  • nadciśnienie,
  • schorzenia serca,
  • choroby nerek,
  • skóra z tendencją do pajączków,
  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • niedawno przebyte operacje.

Body wrapping stał się popularnym zabiegiem ze względu na jego skuteczność. Kobiety, które zmagają się z cellulitem, czują skrępowanie przed plażowaniem w bikini, czy pójściem na basen. Body wrapping to alternatywa dla zabiegów proponowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Oprócz niego warto wdrażać także inne domowe sposoby na cellulit. Należą do nich przede wszystkim:

  • zbilansowana dieta, stawiająca na dużą ilość warzyw i owoców przy jednoczesnym ograniczeniu słodyczy i żywności przetworzonej. Ważne jest również wysokiej jakości białko, stosowanie przypraw i wyeliminowanie alkoholu. Zamiast tłustych potraw i czerwonego mięsa, powinnyśmy jeść produkty lekkostrawne i chude,
  • regularne nawadnianie organizmu - każdego dnia powinniśmy wypijać min. 1,5 litra wody. Jeśli ćwiczymy lub przebywamy w cieplejszym klimacie, ilość wody powinna zostań odpowiednio zwiększona,
  • systematyczne ćwiczenia i aktywność fizyczna. Mogą to być takie formy rekreacji jak np. bieganie, pływanie, jazda na rolkach albo aqua aerobik. Gry zespołowe, domowa gimnastyka, czy zwykły spacer też pomogą, jeśli będziemy to robili systematycznie np. trzy razy w tygodniu. Każda aktywność może być skuteczna w likwidowaniu cellulitu w innych partiach ciała. Wykopy wspomogą pośladki i uda, a kręcenie hula hop zadziała na brzuch,
  • naturalna pielęgnacja - kosmetyki antycellulitowe trzeba stosować każdego dnia, najlepiej dwa razy dziennie – np. po porannym prysznicu i wieczorem po kąpieli. W czasie snu składniki aktywne dodatkowo usprawnią procesy regeneracyjne. Niektóre produkty są przeznaczone specjalnie do zabiegu body wrapping. Kosmetyki te zawierają składniki o działaniu silnie rozgrzewającym.

Body wrapping w domu jako alternatywa dla zabiegów w gabinecie

Domowy body wrapping to metoda stosowana przez tysiące kobiet. Do przeprowadzenia tego zabiegu potrzebujemy dwóch elementów: kosmetyków do body wrapping i zwykłej folii spożywczej. Poniżej zamieszczamy krótką instrukcję, jak wykonać body wrapping w domu:

  1. Nakładamy krem na umytą i wysuszoną skórę, w partiach ciała pokrytych cellulitem.
  2. Owijamy te miejsca folią, dodatkowo możemy przykryć się kocem lub ręcznikiem.
  3. Czekamy ok. 30-45 minut. W tym czasie wytwarza się ciepło, dzięki któremu składniki kremu lepiej uaktywniają swoje właściwości.
  4. Ściągamy folię i opłukujemy ciało.

Body wrapping efekty przynosi już za pierwszym razem. Zabiegi warto powtarzać systematycznie, np. dwa lub trzy razy w tygodniu.

Kosmetyki do zabiegu body wrapping wybieraj zawsze świadomie

Stosowane w zabiegu body wrapping kosmetyki powinny opierać się na naturalnych substancjach. Są one bezpieczniejsze dla ciała, niż kosmetyki o mocno chemicznych składach. Składniki takie jak parabeny, PEGi, sztuczne kompozycje zapachowe i barwniki mogą doprowadzić do przesuszenia i podrażnienia skóry. A ponieważ ciepło wytwarzane pod folią nasila wchłanianie wszystkich składników, trzeba uważać na to, co zostaje zaaplikowane na skórę podczas zabiegu body wrapping. Warto natomiast wykorzystać to działanie, by dostarczyć skórze szerokiej gamy składników aktywnych, wpływających na zmniejszenie cellulitu. Będą to składniki:

  • przyspieszające procesy rozpadu komórek lipidowych - zapewnia to ekstrakt z owoców ostrej papryki, olejek cynamonowy i wyciąg z imbiru,
  • poprawiające mikrokrążenie - pod tym względem świetnie zadziała kofeina,
  • detoksykujące – to działanie możemy przypisać np. ekstraktowi z alg,
  • ujędrniające skórę - doskonale sprawdzi się tutaj olej kawowy,
  • nawilżające - warto wykorzystać w tym celu działanie olejków.

Wszystkie te składniki uwzględniono przy tworzeniu produktu Vialise Body Wrapping.

Vialise Body Wrapping – opinie o produkcie to najlepsza rekomendacja

W Vialise Body Wrapping znalazłam tyle wartościowych olejków i ekstraktów, przez co trudno nawet porównać ten produkt do kosmetyków drogeryjnych. W roli kosmetyku do domowego body wrapping sprawdził się świetnie! Moja skóra nie jest już tak pofałdowana, ujędrniła się i wyraźnie lepiej napięła. Cellulit jest już naprawdę mniejszy, z czego jestem bardzo zadowolona - Klaudia

Vialise Body Wrapping jest to naturalny, skoncentrowany krem do body wrapping. Zawiera liczne składniki aktywne, które podchodzą do problemu cellulitu kompleksowo. Pozbawiony jest szkodliwych substancji, które mogłyby zaszkodzić skórze – PEG-ów, parabenów, silikonów, sztucznych barwników i zapachów. Skutecznie niweluje pomarańczową skórkę, dzięki wysokiej koncentracji naturalnych substancji aktywnych.

Regularne używanie Vialise Body Wrapping dołączyłam do treningów i diety. Efekty przerosły moje oczekiwania! Przede wszystkim mój cellulit jest już praktycznie niewidoczny. Do tego skóra ładnie się wygładziła, ujędrniła i napięła, a miałam problem z luźną skórą na udach. Szybko zauważyłam też efekty wysmuklenia sylwetki – Paulina

Co jeżeli body wrapping to za mało?

Zabiegi na cellulit wykonywane w gabinecie kosmetologicznym mają na celu likwidację zaawansowanego cellulitu. Zwlekając z leczeniem cellulitu, narażamy się na większe trudności z jego całkowitym usunięciem. Dla utrwalonych zmian skuteczne okażą się specjalistyczne zabiegi takie jak np.

  • mezoterapia (igłowa lub bezigłowa) - miejscowo podaje się substancje odżywcze likwidujące cellulit,
  • Icoone - specjalne rolki działają na skórę, wytwarzając podciśnienie,
  • Endermologia LPG - rodzaj mechanicznego masażu, który również wykorzystuje podciśnienie,
  • Maximus - tripolarna fala radiowa i dynamiczna aktywacja mięśni to dwie połączone technologie, które powodują wzmożone produkowanie kolagenu i elastyny oraz łatwiejsze usunięcie nagromadzonego tłuszczu,

Do pielęgnacji skóry po specjalistycznych zabiegach wskazane są kosmetyki antycellulitowe. Naturalne kremy dłużej utrzymają efekt i odżywią skórę na tyle, by zapobiegać ponownemu pojawianiu się cellulitu.

Jak się pozbyć cellulitu za pomocą domowych zabiegów body wrapping?

Jak się pozbyć cellulit, kiedy zauważamy pierwsze objawy pomarańczowej skórki na brzuchu, udach lub ramionach?

 

Konieczne jest połączenie kilku metod i postawienie na szybkie działanie. Im dłużej będziemy przekładać rozpoczęcie kuracji, tym bardziej będzie się oddalać szansa na szybkie zredukowanie cellulitu. Podstawowe kroki do zwalczenia cellulitu to właściwa dieta, nawadnianie, sport, kosmetyki antycellulitowe i domowy body wrapping – mówi Justyna Masal – Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Do zabiegu body wrapping najbezpieczniej wybrać kosmetyki naturalne, które odznaczają się dużą skutecznością. Naturalne produkty powinny towarzyszyć nam też przy codziennej pielęgnacji ciała. Kobiety, które przez wiele lat nie robiły niczego ze swoim cellulitem, mogą poddać się zabiegom opartym na działaniu nowoczesnej technologii, wykonywanym przez doświadczonych specjalistów. Po wyjściu z gabinetu nadal należy korzystać z domowych sposobów na cellulit. Wyrobienie sobie dobrych nawyków, które na stałe wpiszą się w nasz styl życia to najlepsza profilaktyka przeciwko nawrotom skórki pomarańczowej.

FAQ

  1. Co to jest body wrapping i co jest do niego potrzebne?

Body wrapping to zabieg, którego istotą jest owijanie folią wcześniej posmarowanych odpowiednim kosmetykiem ud, brzucha, pośladków, ramion czy innych partii ciała - dla usunięcia z nich cellulitu. Aby wykonać body wrapping, należy wyposażyć się w folię oraz skuteczny preparat antycellulitowy, najlepiej naturalny – jak np. Vialise Body Wrapping.

  1. Body wrapping: efekty. Czego można się spodziewać po zabiegach?

Za pomocą body wrapping można zniwelować cellulit, wysmuklić obwody ciała, poprawić proporcje sylwetki i ujędrnić skórę. Szybkość pojawienia się efektów zależy głównie od tego, z jak zaawansowanym cellulitem mamy do czynienia, jednak zwykle już po pierwszym zabiegu widać pewną poprawę.

  1. Body wrapping - jak zrobić w domu?

Domowy body wrapping zaczynamy od pokrycia kremem miejsc, z których chcemy zlikwidować cellulit. Kolejnym krokiem jest owinięcie tych partii ciała folią i odczekanie 30-45 minut. Po upływie wyznaczonego czasu, ściągamy folię i opłukujemy ciało.

  1. Jaka folia do body wrapping sprawdzi się najlepiej?

Jeśli chodzi o folię użytą do zabiegu body wrapping, nie ma większego znaczenia. Może to być folia spożywcza, nie musimy specjalnie kupować kosmetycznej. Doskonałym wyborem będzie też bandaż.

  1. Body wrapping: jakie kosmetyki wybrać do domowych zabiegów?

Najlepszym wyborem będą kosmetyki naturalne, ponieważ nie zaszkodzą skórze. Powinny posiadać kompleksowo działające składniki aktywne.

  1. Jakie właściwości powinien mieć kosmetyk do zabiegu body wrapping, by wpływał na problem cellulitu?

Kosmetyk do body wrappingu powinien zawierać substancje poprawiające mikrokrążenie, nasilające lipolizę, detoksykujące. Przykładem kosmetyku, który wykazuje takie działanie, jest Vialise Body Wrapping. Co istotne, te właściwości wynikają z zastosowania składników aktywnych naturalnego pochodzenia.

Bibliografia

  1. Pieniążkiewicz J.M., Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji, 2006
  2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
  3. Halina Bojarowicz, Monika Rucińska, Jerzy Krysiński, Kosmetyki redukujące cellulit, 2016
  4. Sainio E.L., Rantanen T., Kanerva L.,Składniki i bezpieczeństwo kremów antycellulitowych, 2002
  5. Marwicka J., Niemyska K., Cieslicka O., Cellulit. Przegląd zabiegów kosmetycznych, 2015

Materiał zewnętrzny