Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Muzyka to najlepszy język do poruszania serc... Kolędowanie w Krzanowicach [ZDJĘCIA]

17.01.2020 10:50 | 1 komentarz | d

Początek roku to czas składania życzeń oraz okres kolędowania. Tak też było 15 stycznia 2020 r., kiedy to żeński skład chóru „Cecylia” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach, zawitał w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Krzanowicach.

Muzyka to najlepszy język do poruszania serc... Kolędowanie w Krzanowicach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tradycja ta kultywowana jest przez chór od czterech lat. Chórzystki zaprezentowały się z polskimi, niemieckimi i czeskimi kolędami i pastorałkami. Słuchacze, czyli pensjonariusze i personel także zostali zmobilizowani do wspólnego śpiewania. Zachęciły ich do tego prezes chóru Teresa Mandrysz jako skrzypaczka oraz dyrygentka Kornelia Pawliczek-Błońska z akordeonem.

Przygotowany program przedstawiony został dwukrotnie; osobno dla pensjonariuszy każdego piętra. Spotkanie z pensjonariuszami jest zawsze, jak to w okresie bożonarodzeniowym bywa, pełne nostalgii i zadumy. Wzruszenia można było dostrzec zarówno wśród słuchaczy, jak i wykonawców.

– Można powiedzieć za Jimmi Pegem, że „Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie” – podsumowuje Marian Wasiczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach.

źródło: MOK Krzanowice, oprac. (d)

Ludzie:

Marian Wasiczek

Marian Wasiczek

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach