Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Śmigłowiec nad powiatem. Monitoruje linie energetyczne [AKTUALIZACJA]

15.01.2020 12:27 | 21 komentarzy | art

Mieszkaniec Czyżowic przesłał do naszej redakcji zdjęcia śmigłowca, który wczoraj zaczął pojawiać się nad Czyżowicami. - Lata nad domami tak jakby czegoś szukał - napisał czytelnik. 

Śmigłowiec nad powiatem. Monitoruje linie energetyczne [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śmigłowiec miał się pojawić nad Czyżowicami 14 stycznia. Lata również dziś, jak informuje nasz czytelnik, od około godz. 11.00. Mieszkańcy zastanawiają się, w jakim celu maszyna lata nad ich miejscowością drugi dzień z rzędu, w dodatku stosunkowo nisko. 

Po sylwetce można zaryzykować stwierdzenie, że nie jest to maszyna ani pogotowia, policji, ani wojska, a raczej prywatny helikopter. Podobną maszyną dysponowała firma Naprzód Rydułtowy. Ale jak się dowiedzieliśmy, firma ta nie posiada już śmigłowca.

O sprawie został poinformowany również Urząd Gminy w Gorzycach.

- Dostaliśmy kilka sygnałów od mieszkańców. Wójt gminy wydał polecenie komórce zarządzania kryzysowego, by sprawdzić co to za maszyna i w jakim celu lata nad Czyżowicami - mówi Beata Futerska z Urzędu Gminy w Gorzycach. 


AKTUALIZACJA

Z informacji naszych czytelników wynika, że śmigłowiec lata nie tylko nad Czyżowicami, ale również nad innymi miejscowościami powiatu. Jak ustaliliśmy, maszyna należy do firmy Helipoland z Bielska-Białej.

- Wykonujemy monitoring linii energetycznych średniego napięcia - mówi Bartłomiej Kieblesz z firmy Helipoland.

Jak dodaje, firma ta jako podwykonawca wykonuje lotniczą część zadania zleconego innej firmie przez Tauron.