Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Przygarnięty kocha najmocniej. Zobacz spot promujący adopcję zwierząt [WIDEO]

14.01.2020 19:56 | 0 komentarzy | d

Przygarnij szczęście – to akcja Fundacji „Zwierz” kierująca uwagę na odpowiedzialną adopcję zwierząt w Polsce. Zachęca do przygarnięcia szczęścia – bezdomnego zwierzaka.

Przygarnięty kocha najmocniej. Zobacz spot promujący adopcję zwierząt [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fundacja zwraca uwagę, że adopcja psa czy kota, musi być podjęta z pełną odpowiedzialnością i świadomością tego, jakie obowiązki bierzemy na siebie taką decyzją. Przyjęcie pod swój dach nowego członka rodziny to decyzja na wiele lat - jak małżeństwo.

- Sama mam psa ze schroniska, który ma dwa lata i myślę, że to najlepsza decyzja, jaką w życiu mogłam podjąć. Psy bardzo potrzebują naszej miłości i oddają ją po stokroć – mówi aktorka Joanna Osyda, która wystąpiła w spocie promującym adopcję zwierząt.

Matylda, w której rolę wcieliła się Joanna Osyda, znalazła swoje szczęście i podjęła jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Związała się na stałe, na poważnie i to w obecności urzędnika, granego przez Mirosława Neinerta – aktora, dyrektora Teatru Korez. W spocie zobaczyć można także filmowy debiut Spinera, bezdomnego psa, który od kilku lat czeka na adopcję w pszczyńskim ośrodku dla bezdomnych zwierząt.

- Spiner przebywa w ośrodku w okolicach Pszczyny, gdzie jest uczony życia. Trafił do Fundacji z takiego przytuliska, gdzie przebywał kilka lat. Bardzo się tam frustrował zamknięciem w kojcu i brakiem spacerów. Obecnie jest psiakiem już prawie w pełni ułożonym i czeka na swoją szansę, na swój dom, na swoich ludzi. – mówi Aleksandra Gruszczyńska z Fundacji „Zwierzęca Arkadia”.

Spot jest efektem realizowanego przez Fundację ZWIERZ konkursu ZWIERZenie na scenariusz spotu internetowego promującego adopcje. Został zrealizowany na podstawie jednego ze zwycięskich scenariuszy.

Rosnący problem bezdomności zwierząt

W Polsce na adopcję czeka ponad 180 000 zwierząt. W schroniskach, przytuliskach, ośrodkach prowadzonych przez fundacje i stowarzyszenia czekają na swoje lepsze jutro, na nowy dom, bezpieczeństwo i szczęście. Problem bezdomności zwierząt z roku na rok jest coraz większy. Sytuacji wcale nie polepszają zwiększane środki finansowe. Badania wskazują, że tylko w schroniskach rocznie umiera ponad 10 000 psów.

Sprawdź, jak adoptować i zmień życie któregoś ze zwierząt

Na stronie www.fundacjaZWIERZ.org można znaleźć zwierzęta czekające na nowy dom. Na adopcję czekają szczeniaki takie jak Rosa, Mola czy Jaś, dorosłe psy jak Krokiet czy Spiner, a nawet dojrzałe pary jak Telma i Megi. Na portalu zamieszczone są także najważniejsze informacji o adopcji zwierząt, tym jak przebiega taki proces, na co zwrócić uwagę zanim nowy członek rodziny pojawi się w domu.


Fundacja „Zwierz” powstała by ograniczać, a w dłuższej perspektywie zlikwidować zjawisko bezdomności zwierząt w Polsce. Angażuje się w lokalne i ogólnopolskie akcje pro-zwierzęce. Działania kieruje głównie do organizacji, schronisk i osób prywatnych działających dla zwierząt. Wspólnie z nimi zmienia sposób myślenia o walce z bezdomnością zwierząt. Jej celem jest kształtowanie w społeczeństwie właściwych postaw wobec zwierząt. Podejmuje się działań edukacyjnych. Zachęca do kastracji zwierząt. Pobudza empatię i wrażliwość adopcyjną ze szczególnym naciskiem na adopcje zwierząt-seniorów. Sprzeciwia się i przeciwdziała zjawiskom patologicznym związanymi ze zwierzętami w Polsce m.in. poprzez prowadzenie pierwszej w Polsce Infolinii Bezpłatnej Informacji Prawnej z zakresu Ochrony Zwierząt.

źródło: Fundacja ZWIERZ, oprac. (d)