Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Trwa odstrzał redukcyjny zwierzyny. Myśliwi pojawią się w pobliżu domostw

27.11.2019 13:36 | 3 komentarze | art

W gminie Godów trwa odstrzał redukcyjny dzika, sarny i lisa. Może potrwać do końca roku. 

Trwa odstrzał redukcyjny zwierzyny. Myśliwi pojawią się w pobliżu domostw
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

13 listopada Starosta Wodzisławski wydał decyzję o redukcyjnym odstrzale zwierzyny. Wniosek złożyła Gmina Godów. Urząd Gminy w Godowie informuje, że od 20 listopada myśliwi zrzeszeni w Kole Łowieckim "Róg" rozpoczęli obserwację miejsc niewchodzących w skład obwodów łowieckich nr 171 i 172, ze szczególnym uwzględnieniem następujących miejsc:

Skrzyszów: ul. Leśna, ul. Mszańska, ul. Wyzwolenia (rejon cmentarza).

Krostoszowice: ul. Wodzisławska, ul. Turska, ul. Brzozowa, ul. Szybowa ( rejon ORLIKA).

Godów: ul. Strażacka, ul. Stawowa.

Gołkowice: ul. Leśna, ul. Dębina.

Łaziska: ul. Wierzniowicka, rejon Parku.

W tych miejscach odstrzał przeprowadzony będzie z zachowaniem szczególnej ostrożności, w sposób uniemożliwiający udział osób trzecich. Myśliwi wykonujący czynności będą oznakowani poprzez założenie kamizelki z widocznym napisem „ODSTRZAŁ REDUKCYJNY” lub „URZĄD GMINY GODÓW".

Jak się dowiedzieliśmy w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. odstrzałowi redukcyjnemu ma zostać poddanych 20 sztuk dzika, 10 sztuk sarny i 30 sztuk lisa. W wymienionych miejscach zwierzyna ta wedle mieszkańców występuje w znacznej ilości. 

-Jeśli chodzi o termin wykonania odstrzału, to decyzja go nie przewiduje, wskazano w niej jednak, że odstrzał zostanie przeprowadzony z uwzględnieniem okresów polowań określonych w podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 marca 2005 r. w sprawie określenia okresów polowań za zwierzęta łowne. Dodatkowo Gmina Godów w swym wniosku zadeklarowała, że maksymalny termin wywiązania się z decyzji to 31 grudnia 2019 roku - wyjaśnia Dominika Styrnol, inspektor Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl.