środa, 26 stycznia 2022

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Dyrektor OSiR Paweł Król pod ostrzałem pytań

24.10.2019 07:00 | 2 komentarze | żet

23 października dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Król spotkał się z radnymi miejskiej komisji oświaty i przedstawił im zarys tego, jak ma funkcjonować OSiR pod jego rządami. Radni skorzystali z okazji i zasypali nowego dyrektora pytaniami, m.in. o awarie w aquaparku, przebudowę lodowiska, kemping oraz kąpielisko przy Oborze, a także budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią dla piłkarzy.

Dyrektor OSiR Paweł Król pod ostrzałem pytań
Na zdjęciu przewodnicząca komisji oświaty, kultury, sportu, rekreacji i pomocy społecznej Zuzanna Tomaszewska oraz dyrektor OSiR Paweł Król.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Exposé dyrektora Króla

Paweł Król uważa, że OSiR powinien kreować życie sportowe i rekreacyjne mieszkańców. Obecnie organizowane przez ośrodek imprezy animuje jedna osoba - Tomasz Bieliński. Planowane przez dyrektora OSiR zmiany w organizacji tej instytucji mają pozwolić na przesunięcie do tego typu działalności jeszcze jednej osoby, co ma pozwolić na rozszerzenie oferty ośrodka kierowanej do szkół oraz pozostałych mieszkańców Raciborza. Niewykluczone, że do wsparcia tych działań zostanie zatrudniona jeszcze jedna osoba.

Zmianą, którą już udało się wprowadzić nowemu dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji, było przydzielenie do aquaparku H2Ostróg jednego pracownika, który ma tam dokonywać drobnych napraw bieżących. Zdaniem P. Króla taki ruch wpłynie pozytywnie na postrzeganie aquaparku przez klientów.

Kolejną sprawą, która leży na sercu nowemu dyrektorowi ośrodka jest modernizacja oraz rozszerzenie monitoringu obiektów OSiR. W ten sposób zwiększy się nie tylko bezpieczeństwo mienia ośrodka (obecnie stadion jest monitorowany jedną kamerą), ale ma to również pozwolić na przesunięcie części pracowników odpowiedzialnych za dozór obiektów do innych zadań.

Paweł Król zamierza również przykładać większą wagę do działań marketingowych. W grę ma wchodzić przygotowanie kompleksowej i czytelnej oferty, a także lepsze promowanie działań OSiR w mediach społecznościowych.

Dyrektor Król podzielił się z radnymi również swoim marzeniem - modernizacją oraz zadaszeniem lodowiska, które zimą spełniałoby funkcję ślizgawki, natomiast latem byłoby wykorzystywane do innych celów (np. można byłoby tu organizować imprezy, na które czasem brakuje miejsca, jak np. turniej skata).

Problemy z aquaparkiem

Ludmiła Nowacka pochwaliła propozycję przygotowania popołudniowej oferty zajęć sportowych dla młodzieży z Raciborza i powiatu raciborskiego. Zwróciła jednak uwagę na problem dotyczący aquaparku, który psuje wizerunek tego obiektu. Chodzi o niemal ciągle zepsute urządzenia do automatycznego rozliczania się z czasu spędzonego na basenie przez klientów. - Ludzie chcą szybko wyjść, żeby nie dopłacać, ale okazuje się, że to urządzenie nie działa i muszą stać w kolejce do kasy - powiedziała radna. Paweł Król zapewnił ją, że OSiR szuka rozwiązania tego problemu, ale okazuje się to trudniejsze niż się z początku wydawało.

Radnego Stanisława Borowika ciekawiło z kolei, czy dyrektor Król zamierza wyodrębnić aquapark z ośrodka i przekształcić go w spółkę, tak jak dzieje się to w innych miastach. - Wiem, że jest taka możliwość, ale nie przewidywałem tego. Aquapark jest motorem napędowym OSiR - odpowiedział P. Król.

Trudne pytanie o priorytety

Paweł Rycka podziękował dyrektorowi OSiR za przedstawienie koncepcji zarządzania ośrodkiem, a następnie poprosił o wskazanie trzech konkretnych działań, które szef OSiR zamierza zrealizować w ciągu następnych dwunastu miesięcy.Paweł Król przyznał, że nie przygotował harmonogramu planowanych działań. Zaznaczył, że do spraw pilnych, które zamierza przedsięwziąć w pierwszej kolejności, należy wspomniana już kwestia modernizacji i rozbudowy monitoringu, a także przeprowadzenie zmian organizacyjnych w ośrodku.

Co z lodowiskiem "Piastor"?

Radny Paweł Rycka postanowił również dopytać dyrektora Króla o lodowisko. Na początku roku radni niezależni Michała Fity postulowali budowę całorocznego obiektu, tymczasem z koncepcji przedstawionej przez Pawła Króla wynika, że myśli on o lodowisku sezonowym, które latem spełniałoby inne funkcje. - Powiedziałem o tym, jak przedstawiłem to w mojej koncepcji. Nie uważam, że jesteśmy miastem, gdzie jazda na łyżwach jest tak popularna, aby taki obiekt miał być czynny przez cały rok - wyjaśnił.

Ludzie:

Anna Wacławczyk

Anna Wacławczyk

Radna Gminy Racibórz.

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

Paweł Król

Paweł Król

Dyrektor OSiR Racibórz

Stanisław Borowik

Stanisław Borowik

Strażak, radny miasta Racibórz, zmarł 20 października 2021 r.