Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Hat-trick Kamczyk i jeden gol Kaletki

22.09.2019 09:54 | 0 komentarzy | kozz

Kolejnego hat-tricka w karierze zapisała na swoim koncie piłkarka z Krzyżanowic - Ewelina Kamczyk. Do bramki trafiła również Nikol Kaletka z Grzędzina.

Kamczyk ma już 13 goli w 6 meczach i ponownie zmierza tym razem po czwarty z rzędu tytuł królowej strzelczyń piłkarskiej ekstraligi. W sobotę Kamczyk strzeliła trzy gole Rolnikowi Biedrzychowice. Jej Górnik Łęczna rozbił rywala aż 13:0. Rolnik to najsłabsza drużyna ekstraligi w dotychczasowych siedmiu meczach straciła 50 goli. Piłkarka Górnika wpisała się na listę strzelczyń w 51., 57. i 73. minucie meczu podwyższając wynik na 7:0, 8:0 i 10:0.

Gola strzeliła także druga z naszych reprezentantek Polski występująca w Medyku Konin. Jej drużyna po raz pierwszy w sezonie straciła punkty po remisie z UKS SMS Łódź. Medyk zremisował 1:1, a Kaletka strzeliła jedynego gola dla swojej drużyny doprowadzając do wyrównania w 35. minucie meczu. Dla pochodzącej z Grzędzina Kaletki to pierwszy gol w tym sezonie.

Bez gola w 7. kolejce ekstraligi kobiet tym razem Dżesika Jaszek z Cyprzanowa. Piłkarka przegrała ze swoją drużyną Czarnych Sosnowiec w Krakowie z AZS UJ 0:1.

W klasyfikacji strzelczyń prowadzi Kamczyk (13 goli). Dżesika Jaszek ma 9 trafień, a Nikol Kaletka 1 bramkę.

W tabeli liderem jest Medyk Konin przed Górnikiem Łęczna i GKS-em Katowice.