środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Gospodarze bez szans w starciu z Polską

15.09.2019 17:38 | 0 komentarzy | rafbl

Siatkarska reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo w Mistrzostwach Europy. W rozegranym w niedzielne popołudnie w holenderskim Rotterdamie meczu biało-czerwoni nie dali szans gospodarzom pokonując ich pewnie w trzech setach.

Gospodarze bez szans w starciu z Polską
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek niedzielnego spotkania ze współgospodarzami Mistrzostw Europy należał do Polaków, którzy szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (0:3). W kolejnych akcjach biało-czerwoni dorzucili do swojej przewagi jeszcze jedno "oczko" (3:7) i w dalszej fazie gry utrzymywali wypracowaną zaliczkę. Zbliżając się do decydującej fazy pierwszej partii Holendrzy zdołali zmniejszyć straty do dwóch punktów (14:16), jednak gra polaków wróciła na właściwe tory i wygrali oni ostatecznie do 17.

Drugi set rozgrywanego w Rotterdamie spotkania rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Żaden z nich nie potrafił wyjść na prowadzenie wyższe niż jedno "oczko". Jako pierwsi większą przewagę zbudowali sobie Polacy, którzy prowadzili dwoma (7:9), a następnie trzema (11:14) punktami. Wchodząc w decydujący fragment partii  podopieczni trenera Vitala Heynena powiększyli przewagę do pięciu punktów (15:20). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i Mistrzowie Świata wygrali pewnie do 18.

Trzeci i jak się okazało ostatni set to podobnie jak partia poprzednia wyrównana gra obydwu zespołów. Tym razem większą przewagę jako pierwsi wypracowali sobie jednak "pomarańczowi", którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (9:6). Przerwa na żądanie szkoleniowca biało-czerwonych pomogła i już po chwili na tablicy wyników pojawił się remis po 12. Dalszy fragment seta to konsekwentne budowanie przewagi przez Polaków, która wchodząc w końcową fazę partii sięgnęła czterech "oczek" (16:20). W końcówce Holendrzy nie byli w stanie nawiązać walki z reprezentantami Polski i przegrali do 19, a całe spotkanie 0:3.

Dla biało-czerwonych było to drugie zwycięstwo podczas Mistrzostw Europy. W kolejnym meczu Polacy zmierzą się z Czechami.

Holandia - Polska 0:3 (19:25, 18:25, 19:25)

Holandia: van Solkema, van Garderen, Plak, Abdel-Aziz, Ter Horst, Parkinson oraz Dronkers (libero), Andringa (libero), Keemink, Jorna, Hoogendoorn, van der Ent

Polska: Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Muzaj, Leon, Nowakowski oraz Zatorski (libero), Wojtaszek (libero), Komenda, Konarski