Sobota, 23 października 2021

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Karina Powała żegna się z rolą rzecznika prasowego Urzędu Miasta Racibórz

10.07.2019 15:01 | 0 komentarzy | ma.w

Już tylko dwa dni, do piątku, rzeczniczka magistratu będzie pełnić swe obowiązki w Biurze Obsługi Prezydenta w raciborskim magistracie. Obsługę medialną urzędu prezydent Dariusz Polowy powierzył jej 23 kwietnia tego roku. Zastąpiła wtedy zwolnionego z ratusza Leszka Iwulskiego.

Karina Powała żegna się z rolą rzecznika prasowego Urzędu Miasta Racibórz
Karina Powała i Marcin Wojnarowski na kwietniowej sesji rady miasta tuż po objęciu przez rzeczniczkę jej funkcji. Ponad dwa miesiące ta para odpowiadała za politykę informacyjną urzędu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Karina Powała wcześniej była zatrudniona w raciborskim urzędzie w wydziale rozwoju, skąd przeniosła się do Biura Obsługi Prezydenta. Kieruje nim - na zastępstwo - Marcin Wojnarowski. Wkrótce na Batorego ma powrócić po urlopie wychowawczym Lucyna Siwek szefowa tego biura, zatrudniona w urzędzie przez byłego prezydenta Mirosława Lenka. Wieloletnia dziennikarka i redaktor naczelna Raciborskiej Telewizji Kablowej (wcześniej także Radio Vanessa)  pracowała przez kilka miesięcy z rzecznikiem Leszkiem Iwulskim, ale wczesną wiosną 2018 roku udała się na "usprawiedliwioną nieobecność" jak tłumaczył urząd. BOP funkcjonował bez kierownika aż do stycznia 2019 roku gdy Polowy zatrudnił Wojnarowskiego.

Powstanie BOP w poprzedniej kadencji i utworzenie nowego stanowiska kierowniczego krytykowała ówczesna opozycja (szczególnie Anna Ronin i Anna Szukalska), która dziś rządzi Raciborzem. Z naszych ustaleń wynika, że biuro czeka reorganizacja.

- Niebawem dojdzie do zmian, myślę, że wszystkim się spodobają - zapowiada prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Uszczuplenie kadry urzędniczej o rzeczniczkę Karinę Powałę włodarz nie traktuje w kategoriach rozczarowania, choć to on był pomysłodawcą by uczynić z niej rzecznika prasowego w miejsce L. Iwulskiego. Pełniła swe obowiązki tylko ponad dwa miesiące. Czy Polowy próbował zatrzymać ją w pracy w urzędzie? - Rozmawialiśmy. Biorę za tą sprawę osobistą odpowiedzialność. Będzie oficjalny komunikat - ucina.

Zmian w strukturze magistratu ma być w niedalekiej przyszłości więcej, co oficjalnie przyznaje już prezydent Polowy. Przy okazji ostatniej konferencji posesyjnej wyjawił jedynie, że największe modyfikacje czekają wydział edukacji, kultury i sportu.

- Oświata będzie osobno - stwierdził prezydent.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Marcin Wojnarowski

Marcin Wojnarowski

Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM Racibórz