Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Ścieżka zdrowia w Oborze jak z najlepszych lat

10.07.2019 13:40 | 2 komentarze | ma.w

Można już korzystać z odnowionej, ze środków Budżetu Obywatelskiego w Raciborzu, słynnej ścieżki zdrowia w lesie Obora. Oddał ją oficjalnie do użytku wiceprezydent Michał Fita. W przecięciu zielonej wstęgi towarzyszyli mu dyrektor Arboretum Hubert Kretek i pomysłodawca renowacji ścieżki - radny Dawid Łomnicki.

Ścieżka zdrowia w Oborze jak z najlepszych lat
Wiceprezydent Michał Fita nie zdecydował się na ćwiczenia podczas otwracia ścieżki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Urzędnicy z Batorego zaprosili lokalne media na oficjalną prezentację ścieżki. Przybył na nią także radny miejski Marcin Fica z Razem dla Raciborza. Dawid Łomnicki pokazał kilka z 18 stacji treningowych, znajdujących się w Oborze. Na każdej z prezentowanych wykonał przykładowe ćwiczenia. Jego zdaniem ścieżka jest dużym atutem lasu Obora. Wiceprezydent Fita także uważa, że atrakcyjność miejskiego Arborertum Bramy Morawskiej wzrosła dzięki finalizacji projektu Łomnickiego.

Zadanie sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego. Projekt jest autorstwa Łomnickiego, który w momencie jego złożenia nie był jeszcze radnym. Urodził się 20 lat po oddaniu ścieżki do użytku. Hubert Kretek szef arboretum wspominał jak ją uruchamiano. - Żartowano, że mniejsze urządzenia zrobiono dla ówczesnego prezydenta Raciborza, śp. Czesława Wali. Bywał tu bardzo często - opowiadał.

Zachęcam do ćwiczeń. Znam seniorów, którzy dzięki ruchowi utrzymują znakomitą formę zdrowotną. Taka ścieżka pomoże każdemu w utrzymaniu formy - mówił Dawid Łomnicki.

W materiale wideo znajdują się wypowiedzi Huberta Kretka, Dawida Łomnickiego i Michała Fity. Wywiady miały miejsce na polanie, gdzie znajdują się stacje ścieżki.

Ludzie:

Dawid Łomnicki

Dawid Łomnicki

Radny Miasta Racibórz, założyciel Street Workout Racibórz

Marcin Fica

Marcin Fica

Radny Miasta Racibórz

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza, radny Raciborza