Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Co z ogrodzeniem boiska? Gdzie są oczyszczacze? Radni pytali, prezydenta zabrakło

24.06.2019 23:12 | 0 komentarzy | ma.w

Komisja rozwoju gospodarczego odbyła się w dużej części bez udziału głowy miasta. Raciborscy radni przepytali skarbniczkę z tematów, które ich interesowały. Członkinie koalicji rządzącej szukały w budżecie kwot na dokończenie płotu przy boisku LKS Studzienna oraz zakup oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli.

Co z ogrodzeniem boiska? Gdzie są oczyszczacze? Radni pytali, prezydenta zabrakło
Anna Szukalska i Anna Wacławczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Anna Szukalska szefowa klubu radnych Michała Fity wróciła do tematu z początku kadencji prezydenta Polowego, gdzie opozycja nieskutecznie prosiła go o dokończenie budowy ogrodzenia stadionu w Studziennej. Krytykowano wówczas, że urząd znajduje pieniądze na łąkę kwietną, a brakuje na niezbędną klubowi inwestycję. LKS Studzienna miałby problemy z działalnością na obiekcie bez ogrodzenia. Okazało się, że działacze rozebrali wcześniej stary płot, ale nie mieli na to oficjalnego pozwolenia Miasta.

Temat poddano analizie prawnej i odłożono na późniejszy termin. Szukalska deklarowała, że będzie go pilnowała i słowa dotrzymała. Skarbnik Beata Koszowska – Gralak przyznała, że jej wydział nie miał wniosku o uwzględnienie wydatku na odbudowę ogrodzenia.

Z drugim pytaniem o odłożoną obietnicę zwróciła się Anna Wacławczyk. Radną NaM-u zainteresował los oczyszczaczy powietrza, których zakup do każdego przedszkola w mieście rekomendowała komisja ds. czystego powietrza. Tu pani skarbnik wyjaśniła, że wydział edukacji dysponuje tzw. parametrem inwestycyjnym albo rezerwą oświatową i czerpiąc z tych źródeł, może sfinansować zakup urządzeń dla placówek.

Prezydent Dariusz Polowy z zastępcą Dominikiem Koniecznym przyszli na ostatnie pięć minut posiedzenia i A. Szukalska poprosiła włodarza o wypowiedź na temat płotu w Studziennej. - Decyzja jest na „tak”. Trzeba tylko odpowiednio ubrać to w słowa, w tej, a nie innej sytuacji – wyjaśnił prezydent.

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Anna Wacławczyk

Anna Wacławczyk

Radna Gminy Racibórz.