Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

12.06.2019 17:30 | 1 komentarz | żet

Biskupi opolski i gliwicki podpisali dekrety o zmianach personalnych.

Zmiany w parafiach Raciborszczyzny
Biskup opolski Andrzej Czaja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Diecezja opolska
Duże zmiany w Krzanowicach

Ks. Grzegorz Dominik, dotychczasowy wikary w parafii św. Wacława w Krzanowicach, został mianowany proboszczem parafii Chrystusa Króla w Nowym Świętowie. Nowym wikarym krzanowickiej parafii został ks. Michał Krupa, dotychczasowy wikariusz parafii Bożego Ciała w Czarnowąsach.

Ponadto biskup opolski odwołał z urzędu proboszcza parafii św. Wacława ks. Tomasza Giergę, który został skieroway na urlop. Proboszczem krzanowickiej parafii został ks. Marek Wcisło, dotychczas proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach.

Nowi proboszczowie w Borucinie, Modzurowie i Rudniku

Z parafią św. Augustyna w Borucinie żegna się ks. Andrzej Kałuża, który został mianowany kapelanem Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim. Probostwo w Borucinie obejmie dotychczasowy rezydent parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku, ks. Ginter Rychlikowski.

Biskup zdecydował również o odwołaniu ks. Joachima Krolla z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Modzurowie. Jego miejsce zajmie ks. Franciszek Lehnert, który powraca z posługi duszpasterskiej w Brazylii.

Nowym proboszczem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku został ks. Piotr Malawski. Dotychczasowy proboszcz ks. Piotr Spallek został mianowany proboszczem parafii św. Jerzego w Prószkowie.

Transfer wikarych w Sercu i Matce Bożej

Z parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu żegna się ks. Tomasz Fortalski. Wikary z "Serca" został proboszczem parafii Trójcy Świętej w Ściborzycach Małych. Dekret na wikariusza parafii NSPJ w Raciborzu otrzymał z kolei ks. Marcin Kleszyk z parafii św. Floriana w Kędzierzynie-Koźlu (Azotach).

Biskup przeniósł również wikarego parafii Matki Bożej w Raciborzu ks. Adama Gromadę do parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Zwolnione przez niego miejsce zajmie ks. Łukasz Szuster z parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Diecezja gliwicka

Zmiany w Kuźni i Górkach

Zmiany nie ominęły również parafii z powiatu raciborskiego, które wchodzą w skład diecezji gliwickiej. Ks. Krzysztof Goc, dotychczasowy wikary parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej, został proboszczem parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kaletach-Drutarni. Zwolnione przez ks. K. Goca miejsce w Kuźni Raciborskiej zajmie ks. Joachim Koza, dotychczas wikary w parafii Krzyża Świętego w Bytomiu-Miechowicach.

Ks. Sławomir Tomik, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy, został rezydentem parafii Dobrego Pasterza w Górkach Śląskich.

Czytaj podobne