Niedziela, 28 listopada 2021

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Beton ocalił urząd. Prezydent Polowy odwdzięczy się strażakom

07.06.2019 15:17 | 3 komentarze | ma.w

Włodarz Raciborza wystąpił przed lokalnymi mediami z krótkim oświadczeniem na temat akcji ratowniczej i skutków pożaru magistratu z czwartku 6 czerwca. Chwalił swoich zastępców za sprawną ewakuację urzędu. - Żadne dokumenty nie uległy zniszczeniu - nadmienił.

Beton ocalił urząd. Prezydent Polowy odwdzięczy się strażakom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Briefing prasowy prezydenta Polowego zorganizowano w piątek 7 czerwca o godz. 13.20. Głowie miasta towarzyszyli urzędnicy z Biura Obsługi Prezydenta - rzeczniczka Karina Powała i szef biura Marcin Wojnarowski. Dariusz Polowy podkreślił szybką reakcję straży, która powziąwszy informację o 14.20 minutę później była już na miejscu.

Dziennikarze dopytywali, kto powiadomił pierwszy o pożarze, ale trudno jest sprecyzować, czyje zgłoszenie było pierwsze, było ich kilka naraz. Krąży plotka, że straż dowiedziała się o pożarze z... Facebooka. Na zapytanie czy urząd powinien mieć system alarmowy podobny do tych stosowanych np. w szpitalu czy Auchan, włodarz odparł, że pożar miał miejsce na zewnątrz gmachu więc system "czujek" nie pomógłby w tej sytuacji.

Prezydent Polowy zapowiedział, że na najbliższej sesji zaproponuje Radzie Miasta wsparcie finansowe dla straży pożarnej, w celu jej doposażenia. W przyszłym tygodniu włodarz spotka się ze służbami PSP by omówić kwestie zabezpieczenia przeciwpożarowego UM. Prezydent nie potrafił określić, kiedy zostanie naprawiony zniszczony dach magistratu. Podkreślił, że ta część obiektu, gdzie wybuchł pożar, jest wykonana z betonu, dzięki czemu ogień nie przedostał się do wnętrza.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marcin Wojnarowski

Marcin Wojnarowski

Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji UM Racibórz