Poniedziałek, 22 lipca 2024

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

W tych igrzyskach wszyscy są zwycięzcami. Sport ku radości po raz 22. w Raciborzu [ZDJĘCIA]

06.06.2019 11:12 | 0 komentarzy | żet

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu po raz kolejny zaprosili do wspólnej zabawy dzieci, młodzież oraz dorosłe osoby niepełnosprawne z naszego regionu.

W tych igrzyskach wszyscy są zwycięzcami. Sport ku radości po raz 22. w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

6 czerwca o godz. 10.00 na stadionie PWSZ przy ul. Wyszyńskiego w Raciborzu rozpoczęły się 22. Igrzyska "Sport ku radości". - To dla nas przyjemność i zaszczyt organizować te igrzyska - powiedziała podczas otwarcia imprezy rektor uczelni prof. dr hab. Ewa Stachura.

Wicestarosta Marek Kurpis zaznaczył, że w organizowanych przez PWSZ igrzyskach "wszyscy są zwycięzcami". Wiceprezydent Raciborza Michał Fita w pochlebnych słowach wypowiedział się o zaangażowaniu studentów w tę szczytną ideę. - Cieszę się, że jako gmina Krzyżanowice możemy dołożyć drobną cegiełkę do tej imprezy - dodał wójt Grzegorz Utracki.

Na uczestników igrzysk - podopiecznych szkół oraz ośrodków rehabilitacyjno-opiekuńczych z Raciborza i powiatu raciborskiego - przygotowano szereg atrakcji, m.in. wyścigi, turniej rzutów do kosza, turniej piłki nożnej, zajęcia rehabilitacyjne z końmi (dzięki uprzejmości ośrodka "Dobrawa"), przeciąganie liny.

Impreza organizowana jest przez PWSZ w Raciborzu we współpracy z Miastem Racibórz, Powiatem Raciborskim, Gminą Krzyżanowice oraz ośrodkami dla osób niepełnosprawnych z naszego regionu.

W galerii zdjęcia z otwarcia imprezy. Wkrótce w portalu Nowiny.pl szczegółowa fotorelacja z igrzysk.

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt Gminy Krzyżanowice

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Etatowy Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza, radny Raciborza